Grzegorz Kramer SJ do ekskomunikowanego ks. Michała Misiaka: wierzę, że kiedyś będziemy mogli to powtórzyć

(fot. Grzegorz Kramer SJ / fb.com)

"Michał to ksiądz, który szuka, który uwierał i uwiera wielu. I wkurza (mnie często też). Jednak to, co w nim najcenniejsze to szczerość" - komentuje jezuita i wzywa do modlitwy za ekskomunikowanego kapłana.

 

Kuria łodzka poinformowała dziś, że ks. Misiak zaciągnął na siebie ekskomunikę latae sententiae (mocą samego prawa). Łódzki kapłan w ostatnich latach współpracował ze środowiskiem jezuitów oraz z "Mocnymi w Duchu".

 

Grzegorz Kramer SJ skomentował sprawę na swoim profilu facebookowym:

 

Michał, ja wierzę, że kiedyś będziemy mogli to powtórzyć.


Michał to ksiądz, który szuka, który uwierał i uwiera wielu. I wkurza (mnie często też). Jednak to, co w nim najcenniejsze to szczerość. On zawsze idzie za tym, co odczytuje jako głos Ojca, bo się modli. Jasne, że często możemy się w tym odczytywaniu mylić, dlatego tak ważne jest w Kościele posłuszeństwo, które nie polega na tym, że człowiek nic nie robi, ale poddaje się osądowi Kościoła. A czasem jest tak, że osąd jest bez woli zainteresowanego.


Wierzę, że i z tej długiej i trudnej wędrówki Michał wróci. Znów trochę więcej poturbowany, ale wróci, bo jest - jako znak - Kościołowi w Polsce potrzebny.


Proszę Was o modlitwę za Michała.

***

 

Michał, ja wierzę, że kiedyś będziemy mogli to powtórzyć. Michał to ksiądz, który szuka, który uwierał i uwiera wielu....

Opublikowany przez Grzegorz Kramer Piątek, 21 czerwca 2019

 

***

 

Według naszych informacji ks. Michał Misiak przebywał w ostatnich tygodniach w Jerozolimie. Kuria nie odnosi się do powodów zaciągnięcia ekskomuniki ponad to, co zostało zawarte w komunikacie. Potwierdza jedynie fakt jej zaistnienia i określa paragraf.

 

Ks. Michał Misiak jest księdzem archidiecezji łódzkiej. Zasłynął niecodziennymi pomysłami na ewangelizację jak np. Chrystoteki (dyskoteki chrześcijańskie) oraz siłownia. Był ulicznym ewangelizatorem, sam siebie nazywał streetworkerem. Głośno o nim było, gdy z kolędą udał się do domu publicznego. Nazywano go wtedy "księdzem od prostytutek".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.33

Liczba głosów:

12

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

mikalosz 10:06:41 | 2019-06-23
@ksieże KRAMER  3masz kielich na focie to .....zacznij traktowac Słowo Boże na Serio.... I jak zapraszasz ludzi do kielicha w imieniu Jezusa to nie rob se jaj.....   i zacznij robic to co MÓwisz.    «Pijcie z niego wszyscy, bo to moja krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów»” (Mt 26, 26 ns).

Oceń 4 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

kalinowski.ludwik 21:49:03 | 2019-06-21
TROCHĘ POKORY  KSIĘŻE KRAMER. TROCHĘ MILCZENIA. TROCHĘ SZACUNKU DLA PRZEŁOŻONYCH KOŚCIOŁA !!!!

Oceń 41 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lignator 13:16:32 | 2019-06-21
Jakaś gruba akcja skoro poszła ekskomunika. Może o jedną dyskotekę za dużo, albo w ramach solidarności ze starszymi braćmi w wierze dał się obrzezać w tej Jerozolimie...
A o. Kramer zdaje się bronić ks. Misiaka. Nie idźcie tą drogą Ojcze Kramer!

Oceń 90 14 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?