Przemyśl: w Boże Ciało wspólna procesja grekokatolików i łacinników

(fot. Wikimedia Commons)

Zgodnie z wieloletnim zwyczajem, w Przemyślu w Boże Ciało odbywa się tylko jedna procesja eucharystyczna. Jeden z ołtarzy znajduje się przy archikatedrze greckokatolickiej.

 

Kościół greckokatolicki wprawdzie nie obchodzi uroczystości Ciała i Krwi Chrystusa, ale w Przemyślu duchowni i niektórzy wierni uczestniczą w procesji Bożego Ciała razem z rzymokatolikami. Podobnie jest w styczniu, kiedy w obchodach wschodniej uroczystości Objawienia Pańskiego, zwanej Jordanem, uczestniczą przedstawiciele Kościoła rzymskokatolickiego.

 

Procesję poprzedzi Msza św. o godz. 9.00 przy archikatedrze łacińskiej pod przewodnictwem abp. Adama Szala. Po Eucharystii wyruszy tradycyjna procesja do czterech ołtarzy. Pierwszy będzie umieszczony przy archikatedrze greckokatolickiej. Tam Ewangelię i modlitwy odczytają księża obrządku wschodniego, a dzieci z tej wspólnoty będą sypać kwiaty.

 

Drugi ołtarz stanie w Rynku, gdzie abp Szal wygłosi kazanie. Następnie wierni przejdą przez Most Orląt Przemyskich do trzeciego ołtarza przy kościele Świętej Trójcy. Ostatni stanie przy kościele pw. św. Józefa - księży salezjanów. Na zakończenie zostanie tam odprawiona Msza św.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?