Licheń. Zniknął pomnik Jana Pawła II i ks. Makulskiego

(fot. Krzysztof Mizera / CC BY-SA 2.5 / Wikimedia Commons)

Pomnik znajdujący się przed bazyliką licheńską, przedstawiający Jana Pawła II i ks. Eugeniusza Makulskiego, został usunięty. Podjęto decyzję o jego modyfikacji - będzie przedstawiał samego papieża Jana Pawła II.

 

Zmieniony pomnik powróci na swoje miejsce prawdopodobnie jesienią. Jak informuje prowincjał Księży Marianów, ks. Tomasz Nowaczek MIC, w bazylice licheńskiej nie ma już wyeksponowanych wizerunków ks. Makulskiego.

 

Znajdujący się przed Bazyliką Licheńską pomnik przedstawiający Jana Pawła II i klęczącego przed nim budowniczego bazyliki, ks. Eugeniusza Makulskiego został usunięty. Decyzję tę podjął ks. Tomasz Nowaczek MIC przełożony Prowincji Polskiej Zgromadzenia Księży Marianów w porozumieniu z zarządem prowincji i gospodarzami sanktuarium. Jak podkreśla w rozmowie z KAI, nastawa pomnikowa została zabrana i ulegnie modyfikacji. Za kilka miesięcy, prawdopodobnie jesienią, przed bazyliką stanie pomnik samego Jana Pawła II.

 

Ks. Nowaczek zwraca uwagę, że wszystkie wizerunki ks. Makulskiego, których było w bazylice w sumie kilka - są od pewnego czasu systematycznie modyfikowane lub usuwane. "Obecnie żaden z nich nie jest już wyeksponowany" - podkreśla.

 

Ks. Eugeniusz Makulski, marianin, budowniczy bazyliki w Licheniu i kustosz sanktuarium w latach 1966 - 2004 jest negatywnym bohaterem opublikowanego 11 maja br. filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Oskarża się go o wykorzystywanie seksualne małoletnich. Po emisji filmu, w nocy z 13 na 14 maja, znajdujący się przed bazyliką pomnik przedstawiający Jana Pawła II i klęczącego przed nim ks. Makulskiego został zasłonięty. Wczoraj media podały informację o usunięciu pomnika.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

12

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

mrf771 07:32:08 | 2019-06-13
Czy ktoś z Państwa był w Licheniu ? 
Podobno znajduje się tam taka obrzydliwość, którą ja na własny użytek nazywam "marzeniem pedofila".
Jeszcze do niedawna zdjęcie to znajdowało się w wikipedii na stronie poświęconej licheńskiej bazylice.
Czy to nie fake ?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Aniolki_w_Sanktuarium_MB_w_Licheniu.jpg

Oceń 2 5 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?