O znaczeniu rozbrojenia atomowego dla świata

Japonia już od kilkudziesięciu lat wnosi wkład w pokój, demokrację i poszanowanie praw człowieka na Dalekim Wschodzie i w innych krajach, zwłaszcza rozwijających się. Przypomniał o tym Papież, przyjmując jej nowego ambasadora przy Stolicy Apostolskiej.

 

Hidekazu Yamaguchi złożył 27 listopada listy uwierzytelniające. Benedykt XVI zachęcił japoński rząd, by kontynuował politykę pomocy i współpracy w rozwoju, zwłaszcza najbiedniejszych i najsłabszych.

 

Papież nawiązał do 65. rocznicy bombardowań atomowych Hiroszimy i Nagasaki: - Tragedia ta przypomina, jak konieczne są dalsze wytrwałe wysiłki na rzecz nierozprzestrzeniania broni atomowej i rozbrojenia. Broń atomowa nadal jest źródłem największych obaw. Jej posiadanie i ryzyko jej ewentualnego użycia rodzi napięcia i nieufność w wielu regionach świata - dodał Benedykt XVI.

 

Wskazał Japonię jako wzór dążeń do świata wolnego od broni atomowej. Podkreślił, że rozbrojenie pozwoliłoby przeznaczyć więcej środków na rozwój gospodarczy i społeczny, edukację i służbę zdrowia. Zauważając panującą w Japonii już od wielu lat wolność religijną, ukazał wkład, jaki tamtejszy Kościół wnosi w dobro całego społeczeństwa, zwłaszcza przez swoje uniwersytety, szkoły, szpitale oraz instytucje charytatywne. Odpowiadają też one ostatnio na potrzeby przybywających do Kraju Kwitnącej Wiśni imigrantów. Ojciec Święty przypomniał też zaangażowanie Kościoła w dialog międzyreligijny.
 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook