Ogromny wzrost powołań w diecezji, która ruszyła na wojnę z pedofilią

(fot. The Boston Pilot / youtube.com)

W zeszłą sobotę wyświęcono trzynastu nowych prezbiterów. To największa liczba od 20 lat. Wszystko w Bostonie, gdzie wypowiedziano wojnę księżom-pedofilom.

 

"W minioną sobotę świętowaliśmy nasze święcenia kapłańskie w Bostonie. Możliwość zorganizowania tej uroczystości w odnowionej katedrze Świętego Krzyża była wielką radością" - napisał na swoim blogu kardynał Seán O’Malley, arcybiskup Bostonu. Wieczór wcześniej wraz z przyszłymi księżmi odmówili nieszpory i zjedli kolację, gdzie przydzielił im pierwsze zadania.

 

"W ten sposób, kiedy idą na święcenia, nie martwią się, jakie będą ich zadania, to wszystko zostało dla nich ustalone" - opisuje kardynał.

 

Bostońskie święcenia są wspaniałą wiadomością nie tylko dlatego, że w Stanach z roku na rok spada liczba powołań. Chodzi również o brak zaufania do Kościoła po skandalach pedofilskich z udziałem księży, które wyszły na jaw w zeszłym roku.

 

Boston miał swoje doświadczenia w tym zakresie - za czasów panowania poprzednika kardynała O’Malleya, Bernarda F. Lawa, w diecezji wybuchła informacyjna bomba o skandalach z udziałem duchownych. To ona doprowadziła do żmudnego procesu czyszczenia Kościoła.

 

Kardynał O’Malley jest czempionem walki z pedofilią w Kościele. Prócz porządków w Bostonie, wcześniej mierzył się z problemami na Florydzie. Niedawno uruchomił specjalną linię zgłoszeń dla ofiar, które mogą poinformować niezależną od biskupa komisję o tym, że zostały skrzywdzone przez duchownych - także ordynariuszy.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (8)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Beniamin 19:23:28 | 2019-06-01
Witamy oszusta.Myślę,że robi to w ramach przygotowania do niedzieli.

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 16:37:16 | 2019-05-31
U nas zrobiło się tak ,że nie można nie mówić ,że się potępia pedofilię i należy z nią bezwzględnie walczyć jednocześnie jednak jeżeli ktoś to z mniej czy więcej szlachetnych pobudek czyni robi się z niego wroga KK i flekuje się go i obrzuca błotem bez żadnych skrupułów. Obłuda!!!

Oceń 30 254 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 12:57:42 | 2019-05-31
To na pewno wspaniała informacje, ale też nauka, że walka z nadużyciami to trwająca lata czy dziesięciolecia praca, a nie jedno spektakularne wydarzenie czy decyzja. Afera pedofilska to porażka Kościoła, Kościół zawiódł Boga i zawiódł wiernych, ale Bóg nie zawiódł, rozsypał i zasiał nowe ziarna.

Oceń 10 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

pa.glia 10:29:23 | 2019-05-31
dodajmy jeszcze jeden ważny fakt: kardynał O’Malley, który jak czytamy jest czempionem walki z pedofilią w Kościele nie został powołany do organizacji spotkania na temat nadużyć, które miało miejsce w lutym w Watykanie. Dlaczego? No cóż, nie siedzę w głowie papieża, ale fakty są takie: O'Malley nie wytrzymał tego co wyprawia Watykan i publicznie skrytykował papieża za... brak reakcji wobec nadużyć seksualnych w Chile, wobec czego Franciszek publicznie przyznał się i przeprosił za swoje niedociągnięcia, które naprawił.

Niestety dziś O'Malley jest marginalizowany, ot taka polityka Watykanu.

Oceń 56 54 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 09:40:23 | 2019-05-31
Może i u nas wreszcie zrozumieją ,że walka z wynaturzeniami a nie ,,obrona"Kościoła za wszelką cenę jest właściwą drogą.

Oceń 81 673 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?