Nikaragua: policja zablokowała dostęp do katedry w stolicy

(fot. OswaldoFlores88 [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)])

Siły bezpieczeństwa utrudniają wiernym dostęp do katedry w stolicy Nikaragui, Managui. Jak poinformował media, wikariusz katedry, ks. Rodolfo Lopez, powiedział 21 maja telewizji CNN, że cały teren jest otoczony przez policję.

 

Przez pewien czas ani wierni, ani kapłan nie mogli wejść do świątyni. Na początku tygodnia kardynał Leopoldo Brenes zaapelował do policji o zakończenie przemocy. Arcybiskup Managui przypomniał, że reakcją na przemoc jest przemoc i podkreślił, że jedynym wyjściem z kryzysu jest dialog.

 

Od kwietnia 2018 Nikaragua przeżywa kryzys. W kraju trwają protesty przeciwko rządowi prezydenta Daniela Ortegi.

 

Od początku kryzysu śmierć poniosło ok. 350 osób, są tysiące rannych. Tamtejszy Kościół katolicki co pewien czas krytykuje w ostrej formie naruszanie przez władze praw człowieka.

 

W bezpośrednich rozmowach z opozycją rząd Ortegi obiecywał uwolnienie wszystkich więźniów politycznych do 18 czerwca. Na początku tygodnia na wolność wyszło stu więźniów. Mimo to opozycja wezwała do strajku generalnego i zażądała uwolnienia wszystkich więźniów politycznych, których nazwiska znajdują się na liście Międzynarodowego Czerwonego Krzyża.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?