Służą wykorzystywanym seksualnie, a ich praca przynosi efekty. Obecnie potrzebują twojego wsparcia

(fot. depositphotos.com / Zranieni w Kościele)

O tym, że inicjatywa "Zranieni w Kościele" działa, już się przekonaliśmy. Po premierze filmu Sekielskiego telefon urywał się od połączeń. Bez twojej pomocy jej sprawne działanie będzie niemożliwe.


Świeccy tworzący "Zranionych w Kościele" zorganizowali akcję na zrzutka.pl i apelują o wsparcie.

 

Efekt Sekielskiego: telefony ze zgłoszeniami dzwoniły trzykrotnie częściej niż zwykle>>


"Do tej pory nasza inicjatywa działa wyłącznie społecznie. Wszyscy zaangażowani - psychologowie i psychoterapeuci, asystenci dyżurów, prawnicy, zespół koordynacyjny i medialny - pracują wolontariacko. Spraw jest jednak tyle i są tak skomplikowane, że aby móc działać dalej, musimy zatrudnić osoby, które będą mogły poświęcić część swojego czasu zawodowego na potrzeby Zranionych" - piszą odpowiedzialni za akcję.


60 tys. zł, które chcemy zebrać, przeznaczymy na wynagrodzenie psychoterapeutek, koszty pracy asystenta (według naszych obliczeń to ok. ½ etatu) oraz dalszą promocję naszej inicjatywy przez kolejne 12 miesięcy - bardzo ważne jest bowiem, aby informacja o telefonie docierała do jak największej liczby osób w Polsce. Jeśli zbierzemy więcej - będziemy mieli środki na rozszerzenie działań.


Inicjatywa "Zranieni w Kościele" zainaugurowała oficjalną działalność 7 marca. Od samego początku skierowana jest do osób skrzywdzonych przemocą seksualną w Kościele. Została powołana do życia wspólnie przez Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie, Laboratorium "Więzi" oraz Fundację Pomocy Psychologicznej Pracownia Dialogu. Tworzą ją świeccy katolicy, pragnący pomóc osobom skrzywdzonym przez ludzi Kościoła. Telefon wsparcia - 800 280 900 - przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które same doświadczyły przemocy seksualnej oraz ich najbliższych.

 

Więcej informacji pod linkiem>>

 

* * *

 

Doświadczyłeś przemocy seksualnej w Kościele? Kliknij w baner:

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.09

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook