Tomasz Sekielski: "Otrzymuję maile od «szeregowych» księży, którzy dziękują mi za ten film"

Znany dziennikarz w rozmowie z Tomaszem Lisem powiedział, co zaskoczyło go w związku z premierą filmu "Tylko nie mów nikomu".


Sekielski rozpoczął swoją rozmowę od tego, że pozytywnie zaskoczyła go szybka decyzja i reakcja najważniejszych hierarchów. "Do tej pory na stanowisko kościelnych hierarchów trzeba było czekać dniami, tygodniami, a czasem nawet miesiącami" - powiedział dziennikarz.


"Dzisiaj po tym filmie otrzymuję też komentarze od «szeregowych» księży, którzy dziękują mi za ten film. Uważają, że on jest potrzebny" - dodał jego autor.

 

Ksiądz po obejrzeniu filmu Sekielskiego: biorę różaniec i pomodlę się za ofiary>>


Sekielski pozytywnie ocenia również fakt, że duchowni polecają ten film na kazaniach. "Słyszę od ludzi, którzy byli w niedzielę na mszy, że ksiądz mówił do nich w trakcie homilii «włączcie, obejrzyjcie ten film, musicie go obejrzeć»".


Dziennikarz przyznaje, że do tej pory brakowało tego, aby księża którzy nie są uwikłani w pedofilę, czy to jako sprawcy czy jako osoby kryjące, mieli odwagę o tym mówić, "żeby wstali i domagali się rozliczenia także hierarchów".


Autor filmu wspomina również o przypadku duchownego, który poprosił o kopię filmu, bo wkrótce wybiera się do Watykanu i chciałby go tam pokazać. Sekielski podkreślił również, że w tym momencie trwa przygotowywanie hiszpańskich napisów, aby można było pokazać film papieżowi Franciszkowi.


Całość rozmowy Tomasza Sekielskiego z Tomaszem Lisem można zobaczyć tutaj:
 

 

* * *

 

Ruszyła inicjatywa skierowana do osób, które doświadczyły przemocy na tle seksualnym w Kościele. "Kościół to nie tylko księża i biskupi. Jako świeccy również ponosimy za niego odpowiedzialność" - mówią inicjatorzy. Doświadczyłeś przemocy seksualnej? Kliknij w baner:

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.35

Liczba głosów:

79

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

andrzej_a 18:59:03 | 2019-05-20
A może pan Siekielski stał się jedynie narzędziem w Ręku Boga, który wydał naród niewierny w ręce swoich wrogów?

Zacznijmy czytać o losach Narodu Wybranego, który też doświadczał takich surowych lekcji.
Lepiej otrzymać zasłużone kary za złe uczynki, niż czekać na śmierć wieczną po tym życiu.

Być może ten czas jest już ostatnim czasem szansy na nawrócenie do Pana Jezusa, który jest jedynym Pasterzem swoich trzód.

W moim odczuciu pan Siekielski wcale się nie jest żądny kar dla winnych, lecz broni sprawiedliwości słabych i wykorzystanych, która od dawna woła o pomstę do Nieba.

Najwyższy to już czas, aby Pan zaczął oczyszczać swoje trzody z niesprawiedliwości i obrzydliwości tego świata.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 22:26:33 | 2019-05-16
Kto to jest "szeregowy ksiądz"? Za czasów Bieruta i Gomułki byli "księża obywatele", czy to o takich chodzi? To zwykła nowomowa, by po prostu dalej dzielić. Czy "szeregowymi księżmi" są też biskupi, którzy dziękowali i zakonnicy (np. jezuici)? Gratuluję DEON-owi nowego autorytetu Tomasza Lisa (wzór tuskowo-komorowskiego obiektywizmu, laureata "Hieny Roku").

Oceń 17 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

krzysiekniepieklo 13:42:21 | 2019-05-16
To widzę, że ten film ma większą wiarygodność od Ewangelii. Księża już przechodzą na wiarę Sekierskiego, a jeszcze żadnego cudu nie widzieli.
Wszyscy jak zaczarowani podążają za Sekierskim. A za kim Sekierski idzie? Ktoś zrobił już takie rozeznanie?

Oceń 101 19 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook