Polska zakonnica objęła ważną funkcję. Będzie odpowiedzialna za pół miliona sióstr

(fot. pl.depositphotos.com)

Na prywatnej audiencji siostry przyjął Papież Franciszek. Wskazał przy tej okazji, że "trzeba jeszcze popracować nad rozumieniem roli zakonnicy w Kościele". Przypomniał, że "Kościół jest kobietą".

 

Siostra Jolanta Kafka RMI została przewodniczącą Międzynarodowej Unii Przełożonych Generalnych UISG. Zrzesza ona 1900 przełożonych generalnych zgromadzeń i instytutów żeńskich z ponad 100 krajów, które łącznie reprezentują ponad 450 tys. sióstr zakonnych na całym świecie. Po raz pierwszy w historii to Polka będzie pełniła tę odpowiedzialną funkcję.

 

Wybory nowej przewodniczącej poprzedziło zgromadzenie plenarne Unii, które przebiegało pod hasłem "Siewcy profetycznej nadziei". Spotkanie odbyło się w Rzymie, który jest siedzibą UISG. Uczestniczyło w nim 850 przełożonych generalnych z 80 krajów świata na wszystkich kontynentach. Rozmawiano m.in. o przyszłości życia zakonnego, jako znaku profetycznej nadziei, interkulturacji, trosce o świat stworzony (w nawiązaniu do Laudato Si) i dialogu międzyreligijnym.

 

Na prywatnej audiencji siostry przyjął Papież Franciszek. Wskazał przy tej okazji, że "trzeba jeszcze popracować nad rozumieniem roli zakonnicy w Kościele". Przypomniał, że "Kościół jest kobietą".

 

Siostra Jolanta Kafka RMI ma 60 lat i jest przełożoną generalną Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej - Misjonarek Klaretynek. Międzynarodowa Unia Przełożonych Generalnych powstała w 1966 r. Przez ten czas kierowało nią 15 sióstr zakonnych z jedenastu różnych narodowości. Nigdy jednak dotąd Polka nie pełniła tej odpowiedzialnej funkcji.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.68

Liczba głosów:

44

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

anonimus 12:34:12 | 2019-05-16
a Kuria Rzymska tez jest kobietą?

Oceń 8 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook