O. Żak o wizycie abp Scicluny: nie przyjedzie, żeby rozliczyć episkopat

(fot. COD)

O. Adam Żak, koordynator ds. ochorny dzieci i młodzieży KEP powiedział PAP, że abp Scicluna nie ma do spełnienia żadnej tajnej misji. Podkreślił, że takie przedstawianie sprawy to "wróżenie z fusów".

 

Potwierdził, że w czerwcu arcybiskup przyjedzie na zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski w Diecezji Świdnickiej. Jest on drugim sekretarzem Kongregacji Nauki Wiary, który od lat zajmuje się sprawą pedofilii w Kościele. Przeprowadził dochodzenie ws. skandalu w Chile. 

 

>> W czerwcu przyjedzie do Polski arcybiskup zajmujący się w imieniu papieża walką z pedofilią w Kościele

 

Abp Scicluna przyjedzie, żeby przeszkolić Episkopat Polski. "Ta wizyta została uzgodniona wiele miesięcy temu. Konferencja Episkopatu Polski odbędzie swoje posiedzenie na Dolnym Śląsku i biskupi zaprosili eksperta po to, aby przedstawił im aktualną sytuację i swoją wiedzę na temat walki z wykorzystywaniem seksualnym małoletnich" - zaznaczył o. Żak.

 

Mówił, że z tej okazji skorzysta także Centrum Ochrony Dziecka, ponieważ spotkają się z nim także delegaci i kuratorzy sprawców wykorzystywania seksualnego oraz ludzie odpowiedzialni w Kościele za prewencję i ochronę dzieci i młodzieży. 

 

Podkreślał, że arcybiskup na pewno będzie dobrze przygotowany, ale "nie ma do spełnienia żadnej tajnej misji".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.71

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

efka47 16:04:47 | 2019-05-16
Bardzo szkoda. Ktoś powinien rozliczyć polskich biskupów, skoro sami nie chcą się podać do dymisji. A powinni. Przynajmniej prymas i przewodniczący KEP. Chociażby ze wstydu. Nie mają za grosz godności. Stoją ponad prawem. Organizacja, która chroni sprawców przestępstw, to organizacja przestępcza. Czy nikt za to w Polsce nie odpowie?

Oceń 8 10 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook