Rzecznik kurii diecezji bielsko-żywieckiej po filmie Sekielskiego: żenująco brzmi słowo "przepraszam". Musi wymrzeć to pokolenie

(fot. youtube.com / franciszkanie.pl)

Ksiądz odniósł się do ujawnionych przez Tomasza Sekielskiego faktów: "innego wyjścia nie ma".

 

Ks. Jacek Pędziwiatr jest rzecznikiem kurii w diecezji bielsko-żywieckiej. Po zapoznaniu się z dokumentem Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" na swoim profilu facebookowym napisał:

 

TAMTEGO filmu nie oglądałem (nie przypadł mi do gustu "Dom zly" czy "Wołyń"). To była fikcja, choć inspirowana faktami, pozostawiająca miejsce na dyskusje. Pod ich wpływem pomyślałem, że dla zadośćuczynienia powszechnym oczekiwaniom najlepiej byłoby spalić na stosie albo rozstrzelać tak gdzieś z tysiąc zepsutych księży. A gdyby się tylu nie znalazło, zawsze przecież można dobrać z uczciwych.


TEN wczorajszy film obejrzałem. Fakty. Zła nie da się naprawić - pomyślałem. Cóż z tego, że po Norymberdze powywieszano zbrodniarzy. Tatuaże numerów na przedramionach ofiar pozostały.


Żenująco brzmi słowo "przepraszam", podobnie jak każde inne tłumaczenie. Całowanie rąk budzi traumatyczne wspomnienia. Pieniądze są kolejną, niemoralną propozycją. Obawiam się, że czeka nas wędrówka przez pustynię. Musi wymrzeć to pokolenie. Innego wyjścia nie ma.


Nie jestem samotną wyspą, ale częścią tego lądu. Nie pytam, komu bije dzwon. Słucham go z trwogą.

 

 

TAMTEGO filmu nie oglądałem (nie przypadł mi do gustu "Dom zly" czy "Wołyń"). To była fikcja, choć inspirowana faktami,...

Opublikowany przez Jacek Pędziwiatr Niedziela, 12 maja 2019

 

Przeczytaj też:

Jacek Prusak: nadchodzi sąd nad wilkami w koloratkach>>

Bp Milewski: klerycy w seminarium powinni obejrzeć film Sekielskiego; odniósł się też do słów abpa Głódzia>>

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.92

Liczba głosów:

61

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

chajec 11:14:01 | 2019-05-15
"Musi wymrzeć to pokolenie" to chyba nie jest stwierdzenie chrześcijańskie. Chrześcijaństwo głosi potrzebę nawrócenia, a nie śmierci. Myślę, że poprzednie, czy następne pokolenia nie będą wiele lepsze. Zawsze w Kościele był grzech, ale to Chrystus nas odkupił, przez co jeszcze za życia mamy możliwość zerwania z grzechem. Pozostaje zadośćuczynienie ofiarom. Jest ono trudne, bo takie doświadczenie ma wpływ na całe życie. Obawiam się, że tego rodzaju głośne filmy też powinny być dozwolone od lat 18-tu. Rozgłaszanie cudzych grzechów też może być powodem demoralizacji.

Oceń 9 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

chajec 11:05:04 | 2019-05-15
Coś mi się widzi, że czyn pedofilski jest zbrodnią, gdy jest wykonany przez osobę o poglądach prawicowych, najlepiej księdza. Gdy podobny czyn wykona ktoś o poglądach lewicowych, wtedy jest to realizacja wytycznych WHO. 
Ale od księdza trzeba więcej wymagać. Każdy taki czyn w  jego wykonaniu zaprzecza Dobrej Nowinie, o której ksiądz ma świadczyć.

Oceń 11 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 18:50:50 | 2019-05-14
W pełni się zgadzam i wiem,że dopiero jeżeli tacy księża będą stanowić większość można mieć nadzieję ale myślę,że na to potrzeba conajmniej jednego pokolenia .Wierzę,że kiedyś takie czasy nadejdą i być może nasze wnuki takim Kościołem pokornym , skromnym,żyjącym Ewangelią,oddanym Panu Bogu i wiernym będą mogły się cieszyć.Oby.Wiem ,że w obecnym Kościele jest wielu wspaniałych oddanych swojemu powołaniu bez reszty pasterzy, ale niestety są w mniejszości.

Oceń 10 21 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

kotek 17:40:45 | 2019-05-14
musi wymrzeć ale w więzieniu...

Oceń 10 9 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook