Oświadczenie księży marianów ws. oskarżeń wobec ks. Makulskiego

(fot. Kadr z filmu "Tylko nie mów nikomu" / youtube.com)

Zgłoszone przypadki zostały przekazane do Stolicy Apostolskiej w trybie określonym obowiązującym prawem kościelnym.

 

Ks. Eugeniusz Makulski podporządkował się postanowieniom Stolicy Apostolskiej, zaś decyzją przełożonych zakonnych został odsunięty od pełnienia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej - czytamy w przekazanym KAI oświadczeniu Zgromadzenia Księży Marianów.

 

Komunikat odnosi się do zarzutu molestowania seksualnego nieletnich przez ks. Makulskiego, sformułowanych w filmie Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu".

 

Poniżej publikujemy tekst oświadczenia Zgromadzenia Księży Marianów w związku z upublicznieniem filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu":

 

"Głębokim bólem napełnia nas cierpienie ofiar przestępstw pedofilii popełnionych przez ludzi Kościoła. Nic nie jest w stanie wynagrodzić im tej krzywdy. W odniesieniu do oskarżeń formułowanych wobec ks. Eugeniusza Makulskiego MIC - zgłoszone przypadki zostały przekazane do Stolicy Apostolskiej w trybie określonym obowiązującym prawem kościelnym. Ks. Makulski podporządkował się postanowieniom Stolicy Apostolskiej, zaś decyzją przełożonych zakonnych został odsunięty od pełnienia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej".

 

* * *

 

Ruszyła inicjatywa skierowana do osób, które doświadczyły przemocy na tle seksualnym w Kościele. "Kościół to nie tylko księża i biskupi. Jako świeccy również ponosimy za niego odpowiedzialność" - mówią inicjatorzy. Doświadczyłeś przemocy seksualnej? Kliknij w baner:

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.42

Liczba głosów:

33

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

lleszek 21:05:42 | 2019-05-13
Bazylikę w Licheniu odwiedza rocznie 800 tys do 1 mln osób. I te 800 tys - 1 mln osób corocznie podziwia pomnik pedofila. 

Oceń 5 15 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Wolarz 17:07:57 | 2019-05-13
Smutne bardzo ! Rozumiem sex z kobietą, księdza też... ale dzieci myślę, że to jest taka dewiacja .... Mam 46 lat i chodzę od zawsze do kościoła. W życiu natknąłem się na wielu księży, wielu znam osbiście naprawde dobrze- sa różni ale niesłyszałem żeby kogoś skrzywdzili, co więcej to porządni goście i szkoda mi ich, bo obrywaja teraz za zboczeńców a szczególnie tych co ich kryli. 

Oceń 21 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Oriana 17:06:11 | 2019-05-13
Ks. Machulski 15 lat temu odszedł z honorami na emeryturę. "Ks. Andrzej Pakuła MIC, przełożony prowincji polskiej marianów nadał ks. Makulskiemu dożywotnio tytuł honorowego kustosza licheńskiego sanktuarium. - Zasługi ks. Kustosza dla szerzenia kultu Matki Bożej Licheńskiej oraz dla rozwoju licheńskiego sanktuarium są oczywiste. Mam nadzieję, że mimo jego kłopotów ze zdrowiem, dane nam będzie jeszcze przez wiele lat czerpać z jego wiedzy i doświadczenia - powiedział ks. Pakuła. 76-letni ks. Makulski pełni posługę w Licheniu od 38 lat." Tak żegnano kustosza Makulskiego przechodzącego na emeryturę w 2004r. 
Kiedy więc  zgłoszone przypadki zostały przekazane do Stolicy Apostolskiej?  Kiedy zapadła decyzja przełożonych zakonnych o odsunięciu ks. emeryta od pełnienia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej? Teraz ten ksiądz ma już ponad 90 lat.

Oceń 10 10 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

efka47 13:30:14 | 2019-05-13
Jeśli uznano jego winy i "został odsunięty od pełnienia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej", to co tu jeszcze robi ten pomnik???

Oceń 16 39 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Szon 13:09:04 | 2019-05-13
Nie ma informacji o liczbie ofiar które się zgłosiły. A ile się nie zgłosiło????

Oceń 11 37 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

piecuszek 12:52:28 | 2019-05-13
Nie ma informacji o powiadomieniu prokuratury

Oceń 23 53 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?