Abp Ryś: gdy patrzymy na rany Jezusa, wiemy o co chodzi w słowie Miłość

(fot. Maskacjusz TV / youtube.com)

- Wiara to wejście z Nim w relację miłości, próba odpowiedzi miłością na Miłość. Powiedzenie Pan mój i Bóg mój! - zaznaczył.

 

- Gdy patrzymy na rany Jezusa, gdy patrzymy na Jego Serce, wiemy, o co chodzi w słowie Miłość i wiemy, o co chodzi w słowie Miłosierdzie - mówił abp Grzegorz Ryś w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w łódzkiej bazylice archikatedralnej w Niedzielę Miłosierdzia Bożego - patronalne święto Caritas.

 

Wraz z abp Rysiem liturgię celebrowali ks. Andrzej Partyka i ks. Sebastian Krawczyk - odpowiedzialni za łódzką Caritas. We Mszy św. uczestniczyli pracownicy i wolontariusze Caritas.

 

Abp Ryś mówił o paradoksie czytanego dziś Słowa Bożego - błogosławieństwie dla tych, którzy "nie widzieli a uwierzyli" a jednocześnie ukazaniu wiary, która rodzi się z tego, co się widzi.

 

- Świadectwo to jest Słowo Boże pokazane życiem! Jezus przychodzi do Wieczernika i pokazuje ręce i serce. Jak słyszysz o miłości, to chcesz zobaczyć, kto mówi i czy na pewno widać z jego życia to, o czym mówi. Gdy Jezus mówi o swojej miłości, o wybaczeniu, o pokoju dla ludzi grzesznych, to pokazuje rany i nie mamy ani cienia wątpliwości co do tego, że nas kocha! Bo patrzymy na Jego rany, bo patrzymy na Jego serce i wtedy wiemy, o co chodzi w słowie Miłość i wiemy o co chodzi w słowie Miłosierdzie - podkreślił arcybiskup.

 

Kaznodzieja zwrócił uwagę, że wiara to nie tylko rozumowe przyjęcie, ze Jezus wyszedł z grobu.

 

- Wiara to wejście z Nim w relację miłości, próba odpowiedzi miłością na Miłość. Powiedzenie Pan mój i Bóg mój! - zaznaczył.

 

Patronem łódzkiej Caritas, powołanej do istnienia przez bp Wincentego Tymienieckiego w 1932 r., jest bł. o. Rafał Chyliński, franciszkanin z łódzkich Łagiewnik. Wśród mieszkańców Łodzi zasłynął on jako ojciec i opiekun ubogich, którym poświęcił całe swoje życie.

 

Łódzka Caritas prowadzi wiele dzieł charytatywnych na terenie Łodzi jak i całej archidiecezji. Wśród nich należy wyróżnić: punkt pomocy charytatywnej, domy dziennego pobytu, świetlice specjalistyczne, ośrodek aktywizacji zawodowej, zakład aktywizacji zawodowej, biuro wolontariatu, hospicjum domowe, poradnię medycyny paliatywnej, a także dwa ośrodki: rehabilitacyjno-wypoczynkowy w Drzewocinach oraz wypoczynkowy w Łasku-Kolumnie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.45

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?