Włochy: więcej osób zobaczy "Ostatnią wieczerzę" Leonarda da Vinci. Zmiany dotyczą organizacji zwiedzania

(fot. depositphotos.com)

Codziennie 150 osób więcej niż obecnie zobaczy obraz "Ostatnia wieczerza" Leonarda da Vinci w Mediolanie, jego najbardziej kruche dzieło. Zreorganizowano zasady oglądania malowidła w refektarzu klasztoru dominikanów przy bazylice Santa Maria delle Grazie.

 
Zmiany dotyczące organizacji zwiedzania refektarza zaczną obowiązywać 16 maja, czyli dwa tygodnie po rocznicy 500-lecia śmierci geniusza renesansu. Podkreśla się, że skróci to czas oczekiwania i usprawni rezerwację miejsc, która jest obowiązkowa.
 
Od połowy maja każdego dnia do refektarza bazyliki Santa Maria delle Grazie, gdzie na ścianie znajduje się malowidło Leonarda da Vinci z końca XV wieku, co kwadrans będzie wchodzić 35 osób zamiast 30, jak teraz.
 
Od przyszłego roku liczba ta zwiększy się do 40 - zapowiedziano podczas prezentacji inicjatyw dotyczących obchodów rocznicy śmierci artysty.
 
To kolejna w ostatnich latach propozycja mająca na celu zwiększenie dostępności "Ostatniej wieczerzy". Wcześniej wydłużono czas otwarcia świątyni w związku z masowym napływem turystów i zgłoszeń. Przez osiem niedziel w roku malowidło można było oglądać o trzy godziny dłużej niż zwykle, do 22.00.
 
Turyści wybierający się do Mediolanu muszą zazwyczaj z dużym wyprzedzeniem rezerwować miejsca, by zobaczyć słynny fresk. Bardzo trudno przez większość roku dostać się tam kupując bilet w ostatniej chwili.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook