Abp Gądecki do księży w Wielki Czwartek: to jest dodatkową trudnością życia kapłańskiego

(fot. EpiskopatNews)

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim kapłanom - w Polsce oraz pracującym w duszpasterstwie na misjach i w innych krajach - powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w Wielki Czwartek.


"Wielki Czwartek to jest dzień Eucharystii i dzień kapłaństwa. Rano poświęcony jest głównie kapłaństwu a wieczorem tajemnicy Eucharystii" - powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Przypomniał, że tego dnia rano spotykają się kapłani we wszystkich diecezjach razem ze swoimi biskupem, by wspólnie celebrować Eucharystię.

 

Z okazji święta kapłańskiego abp Stanisław Gądecki podziękował wszystkim kapłanom w Polsce oraz polskim kapłanom, którzy pracują w duszpasterstwie - na misjach i w innych krajach. Podkreślił, że kapłani ci, na wzór Chrystusa, często z wielką ofiarnością i z dużym niezrozumieniem posługują w takich miejscach, gdzie inny człowiek, by się załamał.

 

"Chciałbym serdecznie podziękować za wszystkie ich wysiłki, które ostatecznie są owocem Ducha Świętego i współpracy z Duchem Świętym" - powiedział Przewodniczący Episkopatu. W dniu kapłańskim wyraził wdzięczność księżom szczególnie za to, że "ze względu na grzechy niewielu muszą znosić obelgi wszyscy". "To jest dodatkową trudnością życia kapłańskiego" - podkreślił abp Gądecki. Życzył wszystkim kapłanom radosnych, wesołych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook