Muzułmanie zbierają pieniądze na odbudowę Notre Dame

(fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON / POOL)

"Wielki Meczet Paryski wzywa wszystkich muzułmanów we Francji do wniesienia wkładu w zbiórkę narodową, która została zainicjowana przez prezydenta Republiki w celu odbudowy katedry Notre Dame" - zaapelował rektor meczetu Dalil Boubakeur. O apelu rektora poinformowała "Rzeczpospolita".

 

W wydanym oświadczeniu czytamy o szczególnym przywiązaniu muzułmanów do katedry: "Ta katedra, świątynia Boga, klejnot dziedzictwa narodowego, gdzie tak wiele modlono się w naszej historii, stanowi dla muzułmanów symbol Maryi, matki Jezusa, wspomnianej 34 razy i celebrowanej w Koranie przez całą surę".

 

Kościół to nie mury [KOMENTARZ] >>

 

O solidarość zaapelowały również inne francuskie meczety oraz Unia Meczetów Francji, która prosi wyznawców islamu o modlitwę w intencji uratowania i zachowania katolickiej świątyni. Swoim smutkiem podzielił się także wielki imam Uniwersytetu Al-Azhar w Kairze, Ahmed al-Tayyeb, który przekazał wyrazy głębokiego współczucia. "Sercem jestem z braćmi we Francji, którzy mają nasze pełne poparcie" stwierdził imam, współautor z papieżem Franciszkiem "Dokumentu o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia".

 

Wielki ból wyrazili także Żydzi, na czele z rabinem Francji Haïme Korsią, który jako pierwszy napisał wiadomość wyrażającą solidarność do arcybiskupa Paryża. "Dostaliśmy też wiele innych wiadomości, także od muzułmanów z całego świata" - relacjonował abp Michel Aupetit.

 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.8

Liczba głosów:

60

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

pa.glia 22:07:51 | 2019-04-17
niech zbierają, bo spalili lub zbeszcześcili ich pełno: link

Oceń 10 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

GrzesiekQ 09:56:52 | 2019-04-17
Muzułmanie zbierają na coś co uważają za bliźnierstwo i bałwochwalstwo? Albo to "muzułmanie otwarci", albo to ortodoksyjna Takija.

Oceń 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

pa.glia 22:31:06 | 2019-04-16
tylko katolicy polscy tacy podli i źli... jak ktoś nie wierzy proszę poczytać artykuły na deonie 

Oceń 42717 427 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook