Prymas o Notre-Dame: to nie tylko pomnik i symbol ale też świątynia dla konkretnej wspólnoty

(fot. episkopat.pl)

- Pragnę wyrazić słowa braterskiej jedności, pamięci w modlitwie i tej solidarności duchowej nie tylko z wszystkimi katolikami, nie tylko z archidiecezją paryską i jej pasterzem, ale także z wszystkimi, dla których to miejsce jest znakiem duchowej jedności i spotkania z Panem Bogiem i ze sobą - powiedział w rozmowie z KAI prymas Wojciech Polak.

 

- Niewątpliwie pożar katedry Notre Dame jest wielką tragedią, którą przeżywa nie tylko Francja, ale również cała Europa i świat, bo jesteśmy w obliczu nie tyle nawet pomnika historycznego czy symbolicznie wyrażonej w ten sposób tradycji chrześcijańskiej, ale stoimy wobec bardzo konkretnej rzeczywistości wspólnoty wiary, czyli ludzi, dla których katedra Notre-Dame, oprócz tego wymiaru światowego, europejskiego i historycznego, jest przede wszystkim świątynią, w której się modlą - powiedział KAI abp Wojciech Polak.

 

Abp Jędraszewski w liście do metropolity paryskiego: modlę się o ożywienie wiary Francuzów >>

 

Prymas wyraził jedność z arcybiskupem Paryża, wspominając swoje wizyty w stolicy we Francji i modlitwę, celebrowane eucharystie oraz spotkania ze wspólnotą wiary w tej w tej katedrze. - Wzruszające są te momenty, kiedy młodzi ludzie razem ze swoim arcybiskupem modlą się w tej przestrzeni przy katedrze, właśnie w ten sposób wyrażając swoją jedność, swój ból, swoje duchowe zjednoczenie wobec tego wydarzenia.

 

Jeszcze raz pragnę wyrazić słowa braterskiej jedności, pamięci w modlitwie i tej solidarności duchowej nie tylko z wszystkimi katolikami, nie tylko z archidiecezją paryską i jej pasterzem, ale także z wszystkimi, dla których to miejsce jest znakiem duchowej jedności i spotkania z Panem Bogiem i ze sobą - powiedział Prymas.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.2

Liczba głosów:

41

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook