Abp Jędraszewski w liście do metropolity paryskiego: modlę się o ożywienie wiary Francuzów

(fot. Joanna Adamik/Archidiecezja Krakowska)

"Modlę się do Bożej Opatrzności, aby uczucia, które zostały wywołane przez to bolesne wydarzenie, ożywiły wiarę synów Francuskiej Ziemi, a przez to wzmocniły również Najstarszą Córę Kościoła" - napisał metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w przekazanym KAI liście do arcybiskupa Michela Aupetita, metropolity paryskiego.


"Wczoraj cały świat poruszyła informacja o pożarze kościoła katedralnego Notre Dame de Paris. Widząc szkody, jakimi został dotknięty ten klejnot sztuki, a zarazem świadek wiary ludzi minionych wieków i obecnego czasu, łączę się w bólu z Waszą Ekscelencją i wszystkimi diecezjanami" - napisał metropolita krakowski.

 

Tak wygląda wnętrze katedry Notre-Dame po pożarze [ZDJĘCIA] >>

 

Abp Jędraszewski podkreślił, że Katedra Notre Dame de Paris to "miejsce duchowej łączności między naszymi dwoma narodami, francuskim i polskim, co szczególnie podkreśla kaplica Matki Boskiej Częstochowskiej, Królowej Polski, wraz z relikwiami św. Jana Pawła II Wielkiego".Hierarcha stwierdził, że pomimo smutku, który ogarnia jego serce i serce całego Kościoła krakowskiego, z radością przyjął wiadomość o tym, że z pożaru ocalony został Najświętszy Sakrament oraz sławne relikwie Korony Cierniowej Chrystusa i tuniki świętego króla Ludwika.

 

"W tym czasie zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego modlę się do Bożej Opatrzności, aby uczucia, które zostały wywołane przez to bolesne wydarzenie, ożywiły wiarę synów Francuskiej Ziemi, a przez to wzmocniły również Najstarszą Córę Kościoła" - napisał abp Marek Jędraszewski.

 

Biskupi o pożarze katedry Notre Dame: "modliłem się z młodzieżą", "dzielimy ból", "jesteśmy myślami z Paryżem" >>

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.72

Liczba głosów:

58

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook