Biskupi o pożarze katedry Notre Dame: "modliłem się z młodzieżą", "dzielimy ból", "jesteśmy myślami z Paryżem"

(fot.. PAP/EPA/IAN LANGSDON)

- Pozostańmy zjednoczeni, bardziej, niż kiedykolwiek, w Nadziei - powiedział arcybiskup Paryża. 

 

Arcybiskup Paryża: modliłem się wspólnie z młodzieżą

 

W trakcie pożaru paryskiej katedry, arcybiskup Paryża Michel Aupetit modlił się wspólnie z młodzieżą, zgromadzoną przy fontannie św. Michała Archanioła, patrona stolicy Francji. 

 

Miejsce to znajduje się kilkaset metrów od katedry Notre Dame, na przeciwległym brzegu Sekwany.


"Drodzy Przyjaciele, w porze, w której do Was piszę wydaje się, że wieże fasady Notre Dame zostały ocalone. Cała diecezja zebrała się na modlitwie, a ja dołączyłem do młodych ludzi, którzy modlili się w pobliżu Fontanny św. Michała. Pozostańmy zjednoczeni, bardziej, niż kiedykolwiek, w Nadziei" - napisał abp Michel Aupetit na Twitterze.

 

 

Spontaniczna modlitwa mieszkańców Paryża

 

Na ulicach Paryża grupa ludzi, widząc płomienie na dachu Notre-Dame, zaczęła modlić się na różańcu. Trudno przejść obojętnie wobec takiego obrazu. TUTAJ zobaczycie tę modlitwę na filmie >>

 

Kard. Lacroix: łączymy się w bólu powodowanym bezsilnością

 

Kard. Gérald Lacroix, prymas Kanady, zapewnił o solidarności z mieszkańcami Paryża i współodczuwaniu bólu spowodowanego bezsilnością wobec pożaru katedry Notre Dame de Paris.

 

"Wraz z Kościołem naszej diecezji, dzielimy głęboki ból spowodowany bezsilnością wobec pożaru, który zaatakował katedrę Notre Dame de Paris. Przypominamy sobie, że 22 grudnia 1922 r. to katedra Notre Dame w Quebecu została strawiona przez płomienie. Przed chwilą przekazałem wyrazy mojej solidarności arcybiskupowi Paryża, Michelowi Aupetit i rektorowi katedry ks. prał. Patrickowi Chauvet. 14 i 15 sierpnia ubiegłego roku, przewodniczyłem tam uroczystościom Wniebowzięcia NMP" - napisał hierarcha na Twitterze.

 

Kard. Schönborn i politycy Austrii: wraz z Notre- Dame płonie "serce Paryża"

 

Wiadomości o katastrofalnym pożarze paryskiej katedry Notre Dame, to wielki szok - stwierdził kardynał Christoph Schönborn. "Głęboko wstrząśnięty patrzę na obrazy z Paryża. Notre-Dame to serce Paryża! Wszyscy musimy pomóc w odbudowie", napisał arcybiskup Wiednia na Twitterze.

 

 

Także czołowi politycy Austrii są wstrząśnięci wiadomościami napływającymi ze stolicy Francji. "Dziś jesteśmy myślami z Paryżem", napisał na Twitterze prezydent Austrii Alexander van der Bellen. Przyznał, że docierające do świata obrazy płonącego symbolu Francji są przerażające i szokujące. Kanclerz Austrii, Sebastian Kurz również na Twitterze napisał, że wraz z Notre-Dame w płomieniach znalazł się "symbol, dziedzictwo kultury i jedna z najpiękniejszych budowli Francji". Jednocześnie wyraził nadzieję, że nikt nie doznał żadnych obrażeń.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook