Zakonnice ratują młode kobiety od prostytucji. Papież poprosił je, by zamieszkały razem z nimi

(fot. Deposit Photos)

"Po zaproszeniu papieża Franciszka, nasze zgromadzenie zaakceptowało pomysł otwarcia części Domu Generalnego (siedziby zgromadzenia), aby przyjąć kobiety ocalone od prostytucji"- mówi s. Carla Venditti ze zgromadzenia Apostołek Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

Jest jedną z sióstr, które towarzyszą osobom prostytuującym się. "Udajemy się do najbardziej niebezpiecznych ulic nocą i zbliżamy się do młodych kobiet, staramy się tworzyć z nimi szczere i otwarte relacje, oparte przede wszystkim na przyjaźni i zaufaniu" - tłumaczy s. Carla w wywiadzie dla Vatican News.

 

Dom Generalny znajduje się w Avezzano. Jego część została przekształcona w centrum, do którego zabierane są kobiety. Tam są uczone nowego zawodu i udzielane jest im wszelkie wsparcie materialne, psychologiczne i duchowe.

 

Polska zakonnica, która rzuciła wszystko, by ratować ofiary gwałtu i prostytucji <<

 

"Czułyśmy że potrzeba więcej i stworzyłyśmy rodzinę, nie tylko schronienie. Ważne jest, aby słuchać, tego jak Chrystus wołał na krzyżu o pomoc dla tych, którzy podobnie jak te młode kobiety doświadczają cierpienia fizycznego i moralnego" - dodaje.

 

s. Carla (fot. Youtube / Parrocchia Santa Maria Maggiore Vasto)

 

Siostry nie mają zewnętrznych funduszy na działalność. Oprócz tego, że same pracują i stąd finansują pomoc, organizują targi przedmiotów wykonanych przez ich podopieczne. W grudniu 2018 roku w katedrze w Avezzano piosenkarka Patti Smith wykonała koncert Bożonarodzeniowy jako wyraz wdzięczności dla pracy sióstr.

 

Ostatnio s. Carla napisała również książkę pt. "Zbuntowany żonkil", z której cały dochód zostanie przekazany na rzecz centrum pomocy.

 

Posłuchaj piosenki Patti Smith:

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook