Katolicy w tym kraju ogromnie potrzebują pomocy Polaków. Biskup wzywa do działania

"Cześć! Mam na imię Piotr. Teraz jestem na drugim roku formacji w płockim seminarium i przygotowuję się do kapłaństwa na Islandii. (…) Są tam artyści, piekarze, lekarze, ale brakuje księży"- mówi młody chłopak w nagraniu opublikowanym na youtubowym kanale diecezji Reykjavik.

 

Piotr ma 21 lat i odpowiedział na wezwanie biskupa Reykjaviku Davida Tencera. Biskup przez YouTube starał się dotrzeć do chłopaków, którzy chcieliby służyć ludziom i Bogu właśnie na malowniczej Islandii.

 

"Islandia nie mówiła mi z byt wiele gdy oglądałem wspomniany filmik" - wspomina Piotr. "Wiedziałem że stolicą jest Reykjavik i że musi być tam zimno. Tu moja wiedza się kończyła" - dodaje. Wiedziony ciekawością i wyzwanie czegoś więcej, zdecydował, że propozycja biskupa Tencera jest właśnie dla niego.

 

Bp Tencer: zostań księdzem na Islandii >>

 

Jeśli czujesz powołanie, ale zastanawiasz się "co dalej", napisz na adres: . Takie zaproszenia kierują też polskie diecezje, jak na przykład płocka, która przyjmuje zgłoszenia od 28 maja. Egzaminy wstępne już w czerwcu i wrześniu.

 

5 powodów by zostać księdzem... na Islandii >>

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.2

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?