Rzecznik KEP zabrał głos ws. spalenia książek w Gdańsku

(fot. Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl / facebook.com)

Sprawa nie powinna się wydarzyć - powiedział KAI rzecznik Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik, odnosząc się do niedawnego spalenia książek przez księży w jednej z gdańskich parafii.

 
Głos rzecznika jest odpowiedzią na dzisiejszy apel Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, które domagało się reakcji Episkopatu Polski na spalenie książek w gdańskiej parafii.
 

"Sprawa nie powinna się wydarzyć, a opinię na ten temat wyraził wczoraj rzecznik diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, ksiądz zaś, który to zrobił, przeprosił" - skomentował dziś całe wydarzenie dla KAI ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

 

Palenie książek nie ma wiele wspólnego z Ewangelią<<

 

Założona w Koszalinie fundacja "SMS z Nieba" w niedzielę opublikowała na swoim fanpage'u zdjęcia z palenia książek przy jednej z gdańskich parafii. Przedmioty (głównie książki fantasy, figurki i talizmany) zostały przyniesione przez wiernych.

 

Była to odpowiedź na apel ks. Rafała Jarosiewicza, przewodniczącego zarządu fundacji, który poprosił parafian o przyniesienie rzeczy, które są związane z okultyzmem, magią lub czarami. Wydarzenie miało miejsce po jednej z Mszy św.

 

We wtorek ks. Rafał Jarosiewicz wydał krótki komunikat, w którym przeprosił za spalenie książek, uznając to wydarzenie za niefortunne.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.28

Liczba głosów:

76

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

kotek 10:33:18 | 2019-04-15
takie są skutki głoszenia ewangelii wg. jarosława

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Katarzyniec 10:48:57 | 2019-04-04
Czy rzecznik KEP przepraszał już za wyrzucenie przez Jezusa sprzedających i kupujących w świątyni?

Oceń 27 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bonifacy 18:12:02 | 2019-04-03
Rzecznik KEP będzie się wypowiadał zawsze, gdy jakiś ksiądz zrobi coś głupiego? Stowarzyszenie Pisarzy Polskich też będzie brało odpowiedzialność za błąd ortograficzny ewentualnie popełniony przez pisarza w jakiejś publikacji?

Oceń 72 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

mir 18:07:27 | 2019-04-03
Naszym diecezjalnym opiekunem Odnowy w Duchu Świętym jest egzorcysta . Często dzieli się z nami doświadczeniami z modlitwy uwalniającej ludzi od działań złych mocy . Zgłosiła się do niego kobieta , która nie mogła się modlić . W czasie modlitwy nad nią , przyszło rozpoznanie ,że ma w domu przedmioty , które mogą być tego przyczyną . Kobieta potwierdziła , że ma  w domu worek figurek - bóstw  przywiezionych z wycieczki do Indii . Te figurki miały być sprzedane w jej sklepie z pamiątkami . Egzorcysta polecił spalenie przedmiotów . Kobieta się podporządkowała i trudności z modlitwą ustąpiły . 

Oceń 94 11 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook