Jest reakcja rzecznika kurii na spalenie książek w Gdańsku

(fot. smsznieba / facebook.com)

Rzecznik diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej powiedział, co myśli o działaniu księży, którzy spalili egzemplarze "Harry’ego Pottera".

 

Z ks. Wojciechem Parafianowiczem rozmawiał portal wpolityce.pl. Zdaniem rzecznika kurii całą sprawę należy rozumieć na trzech poziomach.

 

Przed kościołem spalili książki o Harrym Potterze. "To wierni je przynieśli, bo nadszedł czas, żeby zrobić z tym porządek" >>

 

Pierwsza z nich dotyczy formy palenia książek.

 

"Moim zdaniem jest ona dyskusyjna i nieodpowiednia. Nie zrobiłbym czegoś takiego i odradzałabym takich działań. Nie podoba mi się taka forma działalności kapłana i uważam, że jest po prostu nieodpowiednia" - powiedział ks. Parafianowicz.

 

Z drugiej strony rzecznik kurii zwrócił uwagę na "fakt istnienia rzeczywistości, która źle wpływa na ludzkie życie - czyli magii, okultyzmu, ezoteryzmu i wróżb". Zdaniem ks. Parafianowicza, ks. Jarosiewiczowi (który był obecny w czasie palenia książek), chodziło "zapewne o zwrócenie uwagi właśnie na to".

 

Z trzeciej strony rzecznik kurii zwraca uwagę na kontekst sytuacji palenia książek:

 

"Ludzie byli przygotowani na to, co się wydarzy i wiedzieli dlaczego to dzieje. Kapłan miał z pewnością dobre intencje, to ludzie sami przynieśli różne rzeczy do spalenia, sami wybrali to, co jest według nich szkodliwe i na to kapłan nie miał już wpływu" - powiedział dla portalu wpolityce.pl.

 

Ks. Parafianowicz zwrócił także uwagę na inne akcje, których autorem była Fundacja SMS z NIEBA [która opublikowała na Facebooku zdjęcia z palenia książek - red], takie jak: mobilny konfesjonał czy rekolekcje na stadionie narodowym.

 

"Jednak palenie książek jest kontrowersyjną i nieodpowiednią formą działalności duszpasterskiej" - powiedział rzecznik kurii koszalińsko-kołobrzeskiej.

 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

20

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Wow Ras 20:37:51 | 2019-04-04
Jak Księdzu nie wstyd zwalać winę na ludzi?
Forma jest dyskusyjna? Ksiądz chyba nabożeństwa pomylił!!!

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 18:58:48 | 2019-04-01
Osobiście odetchnąłem z ulgą. Zawsze mogli spalić czarownicę na stosie.

Oceń 14 53 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MaGietek 16:43:20 | 2019-04-01
A czemuż to kuria innej diecezji się wypowiada? W imię jedności czy podrasowania własnych notowań? Nie kumam...

Oceń 17 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Anakin 16:26:29 | 2019-04-01
Może ktoś powiedzieć, że parafianie własnie robili raban o który prosił Franciszek. Worek cukierków za dowód, że palenie książek i gadżetów nie miesci sie w pojęciu "raban".

Może jestem już za stary i jakoś wolę mieć wszystko poukładane. Konfesjonał i rekolekcje w kościele; ksiązki i gadżety na półce ewentualnie na śmietniku gdy ich nie potrzebuję.

Oceń 30 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook