Apel dominikanina: Bracie kapłanie! Jeśli tak robisz, działasz przeciw jedności Kościoła i stajesz się apostatą

(fot. depositphotos.com)

"Zgłaszajcie to biskupowi, albo od razu do Nuncjatury!" - prosi również wiernych, jeśli byli świadkami podobnych sytuacji podczas Mszy Świętej.

 

Na facebookowym profilu Pawła Koniarka OP znalazł się wpis o bardzo niepokojącej praktyce niektórych księży. Dominikanin z Gdańska postanowił wyjaśnić wiernym, dlaczego jest to niebezpieczne zjawisko i jak mogą reagować, gdy w ich parafii dojdzie do podobnej sytuacji:

 

Słyszę już kolejny raz niestety, że są w Polsce księża, którzy podczas kanonu Mszy św. nie wymieniają imienia papieża Franciszka...


Zasadniczo nie powinno się dawać wiary plotkom. Jednak, są też takie wirusy, w które z całą mocą trzeba uderzać, jak tylko pojawiają się ich nikłe symptomy.


Ludziska! Jeśli na Eucharystii, w której uczestniczyliście, prezbiter nie wspomniał imienia obecnego papieża, to albo ma kłopoty z pamięcią (można go wesprzeć witaminami lub konsultacją medyczną), albo byliście świadkami poważnego przewinienia. Zgłaszajcie to biskupowi, albo od razu do Nuncjatury!


Potrzebę wymieniania imion papieża i lokalnych biskupów wprowadzono, aby wiedzieć, kto "jest nasz" , wierzy "jak my" i jest z nami w "jednym, świętym, powszechnym Kościele katolickim".


Bracie kapłanie! Jeśli nie wymieniasz imienia papieża Franciszka w kanonie mszy, działasz przeciw jedności Kościoła i stajesz się (mimowolnie?) apostatą. W przeszłości miałbyś duuuuże problemy...! Na szczęście obecny Pontifex jest niezwykle pokornym człowiekiem.

 

 

Słyszę już kolejny raz niestety, że są w Polsce księża, którzy podczas kanonu Mszy św. nie wymieniają imienia papieża...

Opublikowany przez Paweł Koniarek Czwartek, 28 marca 2019

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.22

Liczba głosów:

444

 

 

Komentarze użytkowników (15)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

krzysiekniepieklo 23:12:21 | 2019-03-31
Bardzo możliwe, że kosciół katolicki jest Kościołem franciszkowym. Mnie martwi co innego. W wyznaniu wiary KK mamy: Wierzę w jeden święty powszechny apostolski Kościół. Dlaczego ten kościół nie jest już kościołem Chrystusowym? Pewnie dlatego żeby każdy Apostoł mógł miec swój własny Kościół. Jeden z takich Kościołów, to Kosciół Franciszka. No i Kościół robi teraz aferę, że się Franciszka nie wymienia podczas mszy. A Chrystusa w wyznaniu wiary już dawno się nie wymienia. To czyją własnością jest kościół katolicki?

Oceń 4 21 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Dariusz Piórkowski SJ 11:47:35 | 2019-03-31
Nie spotkałem się z tym, by ktoś nie wymieniał imienia Franciszka. Ale na pewno raz spotkałem księdza proboszcza, który wymieniał imię, ale powiedział, że podczas modlitwy wiernych za tego papieża nie będzie się modlił.

Kiedyś spotkałem proboszcza, jeszcze gdy byłem klerykiem, który w święto św. Teresy Benedykty otwarcie oświadczył w zakrystii, że nie będzie odprawiał mszy za "Żydówkę". I nakazał kościelnemu formularz z dnia zwykłego. Później podczas śniadania ojciec duchowny seminarium, który koncelebrował próbował usilnie wytłumaczyć zachowanie proboszcza. Bo jeszcze na tym śniadaniu poleciała wiązanka na temat Żydów itd.

Więc w Kościele wszystko jest możliwe. Zawsze tak było. 

W tym właśnie sęk, że dla niektórych to nie jest "nasz" papież. "Nasz" będzie wtedy, gdy wszystko będzie po "naszej" myśli.

Oceń 27 218 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

duda 10:35:43 | 2019-03-31
Apostazja ??! Chyba W.Cz. o.Paweł przegina.

Oceń 127 14 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

tomek59 10:01:50 | 2019-03-31
Dopuszczalna jest formuła: "Módlmy się za naszego błądzącego papieża Franciszka".

Oceń 263 42 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bonifacy 09:58:18 | 2019-03-31
Nie znam takiego przypadku. Ktoś zna? Ale tak, że sam był świadkiem tego, że celebrans nie wspomniał imienia papieża?

Oceń 60 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook