Znany grafficiarz stworzył antypedofilski mural, którym apeluje do Kościoła. Jest na nim papież trzymający małego chłopca

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl / TVBOY/FB.com)

Włoski grafficiarz TVBOY jako temat swojej najnowszej pracy wybrał zaangażowanie papieża Franciszka w walkę z wykorzystywaniem seksualnym nieletnich w Kościele.

 

Graffiti w uliczce Vicolo degli Osti w pobliżu Piazza Navona pokazuje papieża Franciszka z dzieckiem na rękach, które sprayem maluje na ścianie napis: "Stop abuse" (stop wykorzystywaniu).

 

 

🇮🇹"STOP ABUSE" Tecnica mista su muro. Vicolo degli Osti, Roma. Il terzo murale, e al momento l’unico sopravissuto alla...

Opublikowany przez Tvboy Niedziela, 24 marca 2019

 

TVBOY to artystyczny pseudonim pochodzącego z Sycylii Salvatore Benintende.

 

Na swoim facebookowym profilu grafficiarz napisał apel w trzech języka (po włosku, angielski i hiszpańsku): "Trzeci mural, w tej chwili jedyny, który przetrwał cenzurę, został umieszczony obok Vicolo degli Osti, przedstawia papieża Franciszka trzymającego dziecko na ramionach, gdy pisze zdanie: 'Stop Abuse'. Dzieło wyraża pragnienie rozwiązania wrażliwej i bolestnej kwestii. Obecnie odnosi się do niej Kościół, ale zbyt długo stanowiła ona tabu i papież Franciszek rozpoczął otwarte poruszanie jej zarówno w, jak i poza Watykanem".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.28

Liczba głosów:

99

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook