Uwaga! Mężczyzna podający się za wizytatora okrada parafie

(fot. W A T A R I / Unsplash)

Komisariat policji w Kalwarii Zebrzydowskiej prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży, do której doszło na plebanii parafii w Leńczach. Sprawca przedstawia się jako kurialny wizytator.

 

Z informacji uzyskanych przez KAI wynika, że "wizytator" podejmował próby kradzieży również w innych podkrakowskich parafiach.

 

Mł. inspektor Agnieszka Petek, rzeczniczka Komendy Powiatowej w Wadowicach, wyjaśniła, że do zdarzenia w Leńczach doszło 19 marca. Mężczyzna podający się za wizytatora kurii wszedł na plebanię pod nieobecność proboszcza i dokonał kradzieży pieniędzy. Sprawca jest poszukiwany przez komisariat policji w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

"Wizytator" okradł również plebanię w Podstolicach. W Przytkowicach i Stanisławiu Górnym nie został wpuszczony przez tamtejszych księży.

 

Policja przestrzega, że takich sytuacji może być więcej i apeluje o ostrożność do księży i świeckich pracowników parafii. Radzi, by sprawdzać tożsamość obcych osób, a w razie jakichkolwiek podejrzeń nie wpuszczać ich na plebanię. "Prosimy o zgłaszanie prób kradzieży do najbliższego komisariatu. Pozyskane informacje mogą pomóc w ustaleniu sprawcy" - dodaje rzeczniczka wadowickiej policji.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook