Watykan za szczepionkami. Papieska komisja prosi rodziców o szczepienie dzieci

(fot. Artem Bali / Unsplash)

"Katoliccy rodzice powinni szczepić swoje dzieci dla ich dobra i dobra społeczeństwa" - stwierdziła Papieska Akademia Życia. Podkreśla, że rodzice powinni być pewni, że "użycie szczepionek nie oznacza współpracy z dobrowolną aborcją".

 

W czerwcu 2017 roku Akademia wydała opinię dotyczącą wątpliwości etycznych co do używania niektórych szczepionek na odrę, różyczkę i ospę wietrzną. Miały one zawierać linie komórkowe pochodzące z dwóch abortowanych w latach 60. płodów.

 

Sprawa wróciła niedawno, gdy media w USA poinformowały o pozwie skierowanym przeciwko stanowemu departamentowi zdrowia przez katolicką rodzinę z Kentucky. W związku z szerzącą się w regionie ospą, departament nakazał rodzicom potwierdzenie, że ich dzieci są zaszczepione. Po sprzeciwie rodzin z katolickiej szkoły Assumption Academy, w której aż 32 uczniów miało zarazić się niepożądanym wirusem, departament nakazał im pozostanie w domu przez 21 dni. Zdaniem rodziców Jerome’a Kunkela taki nakaz narusza konstytucyjnie daną wolność religijną.

 

"Jezus nie był szczepiony". Kościół i antyszczepionkowcy >>

 

Stanowisko Papieskiej Akademii Życia powstało już dwa lata temu po aktualizowaniu go o obecną wiedzę medyczną (poprzednie pochodziło z deklaracji z 2005 roku). Głosi, że linie komórkowe używane w obecnych szczepionkach są bardzo odległe od dawnych i nie nakładają żadnego etycznego obciążenia.

 

"Techniczna charakterystyka produkcji szczepionek obecnie stosowanych głównie wobec dzieci, prowadzi nas do wykluczenia faktu istotnej moralnie współpracy pomiędzy tymi, którzy ich dziś używają, a praktyką dobrowolnej aborcji" - stanowi Papieska Akademia Życia, którą cytuje portal Crux. Jednocześnie Akademia wzywa do moralnego obowiązku zagwarantowania szczepień w stopniu koniecznym dla bezpieczeństwa innych osób.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.94

Liczba głosów:

34

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

brydzia387 20:54:59 | 2019-03-24
Moja linia genetyczna od Adama i Ewy jest  bardziej odległa a nie zmazało to grzechu pierworodnego!
Papieżu!!! Bez słów pozostawiam wypowiedź Biskupa Rzymu, gdyż wszystko co napiszę to za dużo i za mało.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

mrj 11:26:14 | 2019-03-23
Opinia watykańska odnosi się tylko do bardzo określonych zastrzeżeń etycznych. Nie podnosi problemu zawartości substancji szkodliwych a tylko preparatów abortowanych dzieci. Dlatego nie może być argumentem w toczacej się dyskusji o szkodliwości szczepionek. A zapewne zwolennicy szczepionek będą powoływać się na "opinię Watykanu", co będzie zupełnie nie uzasadnione.

Oceń 17 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ponury 17:01:38 | 2019-03-22
Bóg Ojciec stworzył Nas wolnymi ludźmi a Watykan po raz kolejny jest przeciw życiu w wolności Dzieci Bożych

Oceń 21 7 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook