Bollywood kręci film o Matce Teresie z Kalkuty. Premiera w 2020 roku

(fot. wikipedia.org / Manfredo Ferrari / CC BY-SA 4.0)

To nie jest żart. Znana na całym świecie indyjska wytwórnia prowadzi prace nad filmem o zakonnicy, która poświęciła życie najuboższym mieszkańcom Kalkuty.


Taką informację podał na swojej stronie brytyjski portal "The List".


Film będzie nosił tytuł "Święta Matka Teresa" i opowiadał o życiu pracującej w Indiach zakonnicy, znanej z niesienia pomocy najuboższym mieszkańcom Indii, kanonizowanej niedawno przez papieża Franciszka.

 


Jak informuje "The List", reżyserem filmu będzie Seem Upadhyay, a w jego obsadzie znajdą się zarówno aktorzy indyjscy jak i międzynarodowi. Premiera "Świętej Matki Teresy" będzie miała miejsce w 2020 roku.

 

10 niezwykłych myśli bł. Matki Teresy z Kalkuty>>


Twórcy filmu spotkali się z siostrą Premą Mary Pierick, obecną przełożoną generalną Misjonarek Miłosierdzia - zgromadzenia założonego przez Matkę Teresę w 1948 roku - aby otrzymać od niej błogosławieństwo.


Upadhyay powiedział o Matce Teresie z Kalkuty, że "jest ona globalną ikoną. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, by oddać hołd jej szlachetnej duszy" Dodał, że ekipa filmowa "zrobi wszystko, co w jej mocy, by rozpowszechnić przesłanie pokoju, miłości i człowieczeństwa, które reprezentowała Matka Teresa" - dodał reżyser, cytowany przez "The List".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook