Strajk nauczycieli bez katechetów. Informuje o tym jedna z polskich diecezji

(fot. deposit photos)

Katecheci nie biorą udziału w strajku nauczycieli - to stanowisko Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Dotyczy ono prawie półtora tysiąca katechetów świeckich, jak i księży oraz sióstr zakonnych uczących religii w szkołach.

 

Ks. Tomasz Lelito, dyrektor Wydziału Katechetycznego liczy że katecheci, którzy już zdeklarowali swój udział w strajku, wycofają się z udziału w tym wydarzeniu.

 

- Katecheta jest w szkole przedstawicielem Kościoła, pracuje na podstawie imiennej misji - skierowania, które wydane jest przez Księdza Biskupa. Katecheci, pomimo zatrudnienia przez szkołę w charakterze nauczycieli, reprezentują więc Kościół i biskupa. W związku z tą okolicznością nauczyciele religii nie mogą angażować się w tego rodzaju akcje, które pozbawiałyby ich właściwej neutralności, a zarazem mogłyby wystawić na szwank dobre imię Kościoła. Ponadto statut katechety jasno precyzuje, że katecheci nie angażują się w działalność związków zawodowych - dodaje.

 

Strajk nauczycieli w polskich szkołach ma się rozpocząć od 8 kwietnia. ZNP domaga się tysiąca złotych podwyżki dla nauczycieli i pracowników oświaty.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.48

Liczba głosów:

29

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 23:31:39 | 2019-03-16
Takie stanowisko ma więcej diecezji. Ciekawe co powiedzą katecheci, którzy chcieli dołaczyć do strajku, po dzisiejszych słowach pana Broniarza o szantażu wstrzymania promocji uczniom?

Oceń 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?