Zakonnica o oscarowym zwycięstwie kontrowersyjnego filmu: bardzo nas to cieszy

(fot. FilmFreeway / youtube.com)

Zdaniem zakonnicy, która od lat dba o higienę kobiet, zwycięstwo filmu "to dla nas (...) bardzo dobra wiadomość". Nagrodzony film porusza temat tabu.

 

Oscar dla najlepszego krótkometrażowego dokumentu powędrował w 2019 roku do irańsko-amerykańskiej reżyserki Rayki Zehtabchi za film "Period. End of Sentence".

 

"Bardzo nas to cieszy" - mówi siostra Liza Ignatius, ginekolożka ze Szpitala Najświętszej Maryi Panny w Sardhan w prowincji Uttar Pradesh.

 

Zdaniem zakonnicy, która od lat dba o higienę kobiet w indyjskich wsiach, zwycięstwo filmu "to dla nas, które służymy ubogim kobietom, bardzo dobra wiadomość. Wesprze ono nasze działania na rzecz higieny kobiet".

 

"Moje pacjentki są bardzo biedne i pochodzą z wiosek. Stale organizujemy kursy i programy dotyczące spraw kobiecych, takich jak higiena osobista. Nasz szpital służy najuboższym z ubogich" - mówi siostra Liza.

 

Film opowiada o problemach siedmiu Hindusek pracujących w niewielkiej fabryce produktów higienicznych. Powszechnie ich praca jest uważana za niegodną ponieważ w licznych regionach Azji temat damskiej gospodarki hormonalnej i cyklu menstruacyjnego jest uważany za tabu.

 

Całość można znaleźć na Netflixie, który jest producentem filmu, a także poniżej:

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.45

Liczba głosów:

31

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 11:43:33 | 2019-03-02
https://pikio.pl/watykan-film-papiez-010319/

Oceń 2 16 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?