Papież się pomylił? O tym, czy pluralizm religii jest wyrazem mądrej woli Bożej

Kiedy Franciszek podpisał dokument, w którym można znaleźć słowa: "pluralizm i różnorodność religii, koloru skóry, płci, rasy i języka są wyrazem mądrej woli Bożej", pojawiły się zarzuty, że to błąd i herezja. Sprawę teologicznie wyjaśnia o. Wit Chlondowski.

 

Goszcząc 4 lutego na międzyreligijnej konferencji w Abu Zabi papież Franciszek oraz wielki imam szejk Ahmad al-Tayyeb z kairskiego Uniwersytetu al-Azhar podpisali wspólny "Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia". To w nim znalazły się słowa, które budzą kontrowersje.


Ma on stanowić kamień milowy w relacjach pomiędzy chrześcijaństwem i islamem. Jednocześnie jest też stanowczym apelem do wspólnoty międzynarodowej. Tutaj przeczytasz treść tego dokumentu  >>

 

Czym jest wola Boża? "Popatrzmy na to w kontekście biblijnym, katechizmu i dokumentów Kościoła" - zaprasza o. Wit. Posłuchajcie:

 

 

Pentekostalizacja w ujęciu kard. J. Ratzingera oraz dokumentów episkopatów - dar czy zagrożenie? >>

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.11

Liczba głosów:

249

 

 

Komentarze użytkowników (8)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 10:53:57 | 2019-02-17
No to chyba Ojciec Święty trochę popłynął. Wiara to inna kategoria niż płeć, kolor skóry etc. Czy inne wiary sa wynikiem decyzji Boga, czy wyrazem wolności jaka dostał człowiek?

Oceń 13 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MaGietek 19:36:08 | 2019-02-16
1.Po co więc ewangelizować, skoro Bóg "dopuścił" i tak -  inaczej wierzacym jest z tym dobrze - niech sie dzieje wola Nieba!
2.Czy religia postawiona na równi z rasą, językiem, płcią zyskuje czy traci na ważności?
3.Czytałem dokument z niejakim niesmakiem - skojarzenie prowadziło do mów komunistów z czasów, gdy "kręcili" Europą-jednośc, braterstwo, pomoc socjalna itp. hasła. Możliwe, że zostałem "spaczony" przez tamte czasy... 
4. Bardziej mnie przekonało spotkanie w Asyżu zwołane przez św.Jana Pawła II, gdy najwięcej słow kierowanych było w różnych tradycjach do Boga jakkolwiek go rozumieli Uczestnicy.

Oceń 20 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Jan_Marian_Rakieta 11:20:49 | 2019-02-16
Bóg też dopuścił do wymordowania sześciu milionów Polaków w trakcie II wojny światowej, czy to znaczy, że taka była jego wola? Ksiądz uczy mnie czegoś nowego, nie ma to jak współczesne nauczanie KK, nie można się nudzić.  

Oceń 30 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook