Abp Ryś, bp Zadarko i bp Ciereszko na wyjątkowym spotkaniu z jasnogórskimi paulinami

(fot. Maskacjusz TV / youtube.com)

Przewodniczący Komisji ds. Nowej Ewangelizacji, ds. Sanktuariów i ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek działający przy Konferencji Episkopatu Polski spotkali się w Kolegiacie Łaskiej - najstarszym sanktuarium maryjnym archidiecezji łódzkiej, aby rozmawiać nt. sanktuariów i ewangelizacji.

 

- W Stolicy Apostolskiej coraz częściej się mówi o sanktuariach - miejscach pielgrzymkowych - jako miejscach ewangelizacji, stąd to nasze dzisiejsze spotkanie - tłumaczy abp Grzegorz Ryś. - Chcemy wraz z księżmi biskupami oraz ojcami paulinami z Jasnej Góry porozmawiać i zastanowić się nad tym tematem - dodaje metropolita łódzki.  

 

Wybór Łasku nie był przypadkowy, gdyż to właśnie tam znajduje się najstarszy cudowny wizerunek Matki Bożej, który od wieków otaczany jest czcią przez mieszkańców ziemi łódzkiej. Uczestnicy spotkania nawiedzili kaplicę Matki Bożej w kolegiacie łaskiej, zajrzeli do skarbca kolegiaty, a następnie udali się na rozmowy do domu kustosza sanktuarium.

 

Na zaproszenie metropolity łódzkiego arcybiskupa Grzegorza Rysia, przewodniczącego Komisji ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP, odpowiedzieli bp Krzysztof Zaradko z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej - przewodniczący Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek KEP, bp Henryk Ciereszko z diecezji białostockiej - przewodniczący Zespołu ds. Sanktuariów KEP oraz ojcowie paulini z Jasnej Góry, którzy jako przedstawiciele Narodowego Sanktuarium są ekspertami w temacie działania sanktuariów.

 

W listopadzie ubiegłego roku w Watykanie odbył się I Międzynarodowy Kongres Rektorów i Pracowników Sanktuariów, którego motto brzmiało: "Sanktuaria jako otwarta brama nowej ewangelizacji". W międzynarodowym spotkaniu wzięło udział 600 osób reprezentujących sanktuaria działające w najdalszych zakątkach świata.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.75

Liczba głosów:

16

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

adagan 21:44:26 | 2019-02-14
Pomysł prosto od Świętego Ducha. Osoby, po których można się spodziewać. Weźcie Bracia pod uwagę: za czym Człowiek pielgrzymuje; co mu w serce Bóg sam wszczepił. I już nic nie poprawiajcie.

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook