Joanna Sadzik: zarząd Wiosny jest przekonany, że podejmowane decyzje są zgodne z prawem

(fot. Sabina Labe)

Zarząd Wiosny jest przekonany, że podejmowane decyzje są zgodnie z prawem i statutem stowarzyszenia - podała w czwartek PAP prezes organizacji Joanna Sadzik. Z kolei ks. Grzegorz Babiarz w oświadczeniu stwierdził, że jest on nadal jedynym prezesem tego stowarzyszenia.

 

"Zarząd jest głęboko przekonany, że podejmowane decyzje są zgodnie z przepisami prawa i statutem stowarzyszenia, jesteśmy tego pewni. Co jest przykre, to to, że ambicje personalne mają tak duży wpływ na projekt" - powiedziała Sadzik.

 

Jak dodała, zarząd Wiosny "nie może marnować więcej czasu na przepychanki i nie chce wydawać kolejnych oświadczeń w odpowiedzi na kolejne oświadczenia". "To, czym musimy się teraz zając, to pracą i planowaniem tegorocznej 'paczki', bo jak teraz nie zaczniemy tego robić, to tej 'paczki' po prostu w grudniu nie będzie" - podkreśliła prezes Wiosny.

 

Ksiądz Babiarz twierdzi, że nadal jest prezesem Stowarzyszenia WIOSNA>>

 

Według niej w KRS jako zarząd stowarzyszenia są wpisani: Joanna Sadzik - prezes oraz Anna Wilczyńska, Dominika Langer-Gniłka, Jakub Marczyński - wiceprezesi.

 

Joanna Sadzik dodała, że zarząd stowarzyszenia próbował w środę kontaktować się z ks. Grzegorzem Babiarzem, ale ten nie odbierał telefonu.

 

We wtorek 12 lutego stowarzyszenie Wiosna zamieściło na swojej stronie internetowej oświadczenie, z którego wynika, że 11 lutego Joanna Sadzik, po tygodniu od odwołania, ponownie została przez walne zgromadzenie powołana na prezesa.

 

W czwartek ks. Babiarz przysłał PAP oświadczenie, podpisane przez swojego pełnomocnika adw. Pawła Kusaka. Z dokumentu tego wynika, że nie doszło do wyboru Joanny Sadzik na prezesa Wiosny, a prezesem pozostaje ks. Grzegorz Babiarz powołany 4 lutego.

 

Ks. Grzegorz Babiarz, wykładowca akademicki i psychoterapeuta, pracownik wielu parafii w kraju i za granicą, został decyzją walnego zgromadzenia powołany na prezesa stowarzyszenia 4 lutego. Odwołana została wówczas Joanna Sadzik, która od października pełniła tę funkcję. Zajęła ona wówczas miejsce ks. Jacka Stryczka, który zrezygnował we wrześniu po artykule Onetu, z którego wynikało, że w Wiośnie dochodzi do mobbingu. Ks. Stryczek, założyciel stowarzyszenia, odpiera te zarzuty. Sprawę bada prokuratura.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.75

Liczba głosów:

16

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 09:20:13 | 2019-02-15
Zdaje się że ks. Stryczek zamierza rozwalić Szlachetną Paczkę zgodnie z hasłem: "Po nas choćby potop". 

Oceń 4 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Marco 17:13:49 | 2019-02-14
Póki ta proaborcyjna lewaczka będzie kierowała Paczką, moim zdaniem żaden katolik nie powinien przeznaczać na tę akcję pieniędzy.
Z troski o życie nienarodzonych. 

Oceń 18 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

wiktorkowal 17:13:34 | 2019-02-14
Nikt nie chce zrezygnować z radości, bo "większa radość jest w dawaniu niż w braniu". Tych szlachetnych paczek, oczywiście.

Oceń 8 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Sofia Kowalik 17:11:00 | 2019-02-14
Osoby wspierające fundację 1% powinny się zastanowić czy to robić dalej. Jest wiele wspaniałych dzieł, mniej medialnych, gdzie nie ma walk o władzę

Oceń 21 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?