Kard. Sepe: budować społeczeństwo otwarte na drugiego

(fot. youtube.com)

- Wizyta papieża w naszym mieście będzie okazją do potwierdzenia jego pragnienia, aby zło zwyciężać dobrem, aby przyjmować, a nie odrzucać, przyjmować i nie wikłać się w działania i zachowania organizacji gangsterskich, które dążą do zniewolenia drugiego, aby im służył - to słowa arcybiskupa Neapolu odnoszące się przyjazdu Franciszka do stolicy włoskiej Kampanii.

 

W ten sposób kard. Crescenzio Sepe przypomniał również pierwszą wizytę Franciszka w Neapolu, kiedy wzywał mieszkańców, aby nie pozwolili ukraść sobie nadziei i stanowczo reagowali na działania tamtejszych grup przestępczych, które wykorzystują i korumpują młodych, biednych i słabych.

 

Odnosząc się do planowanej na 21 czerwca wizyty papieża związanej z udziałem w konferencji: "Teologia po «Veritatis gaudium» w kontekście śródziemnomorskim" włoski hierarcha zaznaczył, że będzie ona wkładem w tworzenie teologii dialogu.

 

"Jednym z celów tego spotkania jest podkreślenie potrzeby teologii, która, jak uczy papież Franciszek, byłaby dialogiem z tymi wszystkim, którym leży na sercu ochrona naszego wspólnego domu, naszej planety, a w szczególności jej części śródziemnomorskiej - stwierdził kard. Sepe. - Innym bardzo ważnym aspektem będzie budowa społeczeństwa otwartego na przyjęcie drugiego, to znaczy z szacunkiem dla różnic, ze spojrzeniem na drugiego bez uprzedzeń, w taki sposób, aby religia mogła prowadzić do obalenia wszystkich tych murów, uprzedzeń, które niestety aż do tej pory przeszkadzają w prowadzeniu dialogu szczerego, uczciwego i pełnego szacunku do wszystkich innych".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.12

Liczba głosów:

33

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook