Papież przemówi do uczestników VII World Government Summit w Dubaju

(fot. Stefano Guidi / Shutterstock.com)

Papież Franciszek za pośrednictwem wideokonferencji przemówi 10 lutego do uczestników VII World Government Summit w Dubaju.

 

Poinformował o tym minister spraw zagranicznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich Mohammed Bin Abdullah Al Gergawi, który jest przewodniczącym tego światowego szczytu przedstawicieli rządów i organizacji międzynarodowych.


Podczas trzydniowego szczytu (10-12 lutego) głos zabierze 600 mówców, odbędzie się także 200 dyskusji. W sumie weźmie w nim udział 4 tys. osób ze 140 państw pięciu kontynentów. Spotkanie odbywa się pod patronatem szejka Mohammed bin Rashid Al Maktoum, wiceprezydenta i premiera Emiratów, a zarazem emira Dubaju.

 

Głównymi tematami rozmów będą zmiany klimatyczne, polityka fiskalna w kontekście aktualnej sytuacji gospodarczej, innowacje i reformy usług publicznych, a także pojednanie społeczne w okresie następującym po konfliktach. Mowa będzie również o przyszłości technologii i ich wpływie na rządzenie, o zdrowiu i jakości życia, o kształceniu i rynku pracy, o komunikacji między społeczeństwem i władzą itp.

 

W gronie referentów będą m.in. Christine Lagarde, dyrektor wykonawcza Międzynarodowego Funduszu Walutowego; Klaus Schwab, założyciel Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii: Paul Krugman i Daniel Kahneman z uniwersytetu Princeton, były prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos, Amina Mohammed z Nigerii, wicesekretarz generalna ONZ i Leymah Gbowee z Liberii, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.09

Liczba głosów:

47

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook