Oficjalny komunikat Kurii Krakowskiej ws. nowych władz Stowarzyszenia Wiosna

(fot. youtube.com)

W związku z licznymi pytaniami mediów na temat wyboru władz Stowarzyszenia Wiosna, publikujemy komunikat kurii metropolitalnej w Krakowie w tej sprawie.

 

Pełna treść komunikatu:

 

“Stowarzyszenie “Wiosna" działa w oparciu o ustawę o stowarzyszeniach i nie jest stowarzyszeniem kościelnym. Posiada swoją autonomię, co oznacza m.in., że samodzielnie, na podstawie statutu dokonuje wyboru swoich władz. Ks. dr Grzegorz Babiarz, wikariusz w parafii św. Jana Kantego w Krakowie na os. Widok, zwrócił się z prośbą o zgodę ze strony władzy kościelnej na kandydowanie do władz stowarzyszenia i taka zgoda została mu udzielona. Sam wybór nowych władz jest autonomiczną decyzją Stowarzyszenia “Wiosna".


Jeśli chodzi o zarzuty stawiane ks. Jackowi Stryczkowi, to strona kościelna ma zaufanie do działań podjętych przez organy państwowe. O ile wiadomo, Państwowa Inspekcja Pracy w wyniku przeprowadzonej kontroli nie potwierdziła zarzutów formułowanych względem ks. Stryczka, a postępowanie w prokuraturze jeszcze się nie zakończyło.


Kuria Metropolitalna w Krakowie
Kraków, 5 lutego 2019 r."

 

Komunikat został opublikowany w związku ze zmianą w Stowarzyszeniu "Wiosna". Joanna Sadzik nie jest już prezesem, zastąpił ją bliski znajomy ks. Stryczka, ksiądz Grzegorz Babiarz.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

kamfal7 18:14:09 | 2019-02-05
Tak jakby Kuria chciała odciąć się od swojego księdza. Przykre, że ksiądz, który być może jest niewinny, nie ma oparcia w instytucji Kościoła.

Oceń 7 15 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?