Caritasowi we Wrocławiu pomaga Straż Miejska! Odwiedzają bezdomnych i rozwożą gorącą zupę

(fot. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej)

Patrole Straży Miejskiej wsparły projekt rozwożenia gorącej zupy do osób bezdomnych. Bardzo się cieszymy z takiej współpracy!

 
W mroźne dni przed południem patrole Straży Miejskiej oraz Policji we Wrocławiu przyjeżdżają do jadłodajni Caritas aby odebrać styropianowe  termosy. W środku każdego z nich znajduje się kilkanaście porcji gorącej zupy.  Ten posiłek Może uratować zdrowie a nawet życie kiedy chłód przenika do szpiku kości.
 

Zobacz film z dostarczania zupy przez strażników miejskich:

 

 

Opublikowany przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej Środa, 23 stycznia 2019
 
Osoby bezdomne w mroźne dni nie opuszczają swoich altanek czy koczowisk ponieważ nie chcą się narażać na zbytnie wychłodzenie. Nie mogą przez to dotrzeć do jadłodajni lub innych miejsc, w których czeka na nich gorąca strawą.  W takich sytuacjach wrocławscy funkcjonariusze, znając miejsca w których osoby w kryzysie  bezdomności przebywają, dostarczają im miski z ciepłą zupą.
 
(fot. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej)
 
 
Pilotażowy projekt misja zupa finansowany jest w całości ze środków Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, które otrzymuje dzięki darczyńcom. Dzieło dobroczynne jednocześnie dziękuje każdemu kto wsparł ten projekt, dzięki któremu ciepło fizyczne może przemienić się w prawdziwe ciepło serca dając nadzieję najuboższym.
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook