Abp Gądecki apeluje do Jerzego Owsiaka. "To nieroztropne"

(fot. wikimedia commons / episkopat.pl)

Przewodniczący KEP zabrał głos w sprawie rezygnacji Jurka Owsiaka z funkcji szefa WOŚP. "Działalność Owsiaka koniec końców przyniosła jakieś dobro" - powiedział abp Gądecki.

 

Proszony o komentarz do rezygnacji Jurka Owsiaka z funkcji szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, hierarcha podkreślił, że "pod impulsem emocji rezygnowanie z czynienia dobra jest nieroztropne". Dopytywany, czy zatem apeluje do Owsiaka o to, by się jeszcze zastanowił nad swoją decyzją odpowiedział: tak myślę.

 

"Działalność Owsiaka koniec końców przyniosła jakieś dobro" - powiedział abp Gądecki.

 

Kondolencje dla rodziny 

 

"W imieniu Konferencji Episkopatu Polski chciałbym złożyć najserdeczniejsze wyrazy współczucia - najpierw małżonce, potem dzieciom i tym wszystkim, którzy łączą się w bólu z rodziną zmarłego. Proszę jednocześnie Miłosiernego Boga o życie wieczne dla zmarłego, o ukojenie bólu dla członków jego rodziny i dla tych wszystkich, którzy przez ten fakt złączyli się w bólu z rodziną zmarłego" - powiedział w poniedziałek metropolita poznański.

 

Grzegorz Kramer SJ do Jurka Owsiaka: proszę, nie rezygnuj >>

 

"Ta śmierć prezydenta Gdańska wstrząsnęła całym społeczeństwem. I chociaż, jak relacjonują to media, nie jest skutkiem wydarzenia politycznego, tylko ma bardziej podłoże kryminalne, to woła o zastanowienie. Woła też o to, żeby jednak dążyć do jedności i dążyć do pokoju społecznego. Żeby w tym wszystkim zachować realną troskę o dobro naszej ojczyzny" - dodał.

 

Abp Gądecki zaapelował do rodaków o modlitwę. Poprosił też o to, by "nie wykorzystywać politycznie śmierci człowieka".

 

Abp Gądecki o kontrowersyjnym wpisie księdza

 

Dziennikarze pytali abp. Gądeckiego o internetowy wpis kapłana, który w poniedziałek napisał w jednym z mediów społecznościowych, że "Adamowicz jest znany przez swoje draństwa". Kapłan dodał też w swym wpisie: "nie widzę żadnego powodu, żebym się za niego modlił".

 

"Miłość zwycięża wszystko". Polacy powiedzieli "NIE" nienawiści i przemocy [GALERIA] >>

 

"To jest mroczne zaćmienie człowieka. On po to został kapłanem, żeby wznosić modły za każdego człowieka - nawet tego, który jest zabójcą" - powiedział hierarcha.

 

"Wydarzenie kryminalne" 

 

Hierarcha pytany był także o to, czy jego zdaniem atak na prezydenta Adamowicza i jego śmierć stanowi dla społeczeństwa, pewnego rodzaju ścianę, pod którą właśnie stanął naród polski, i czy coś jeszcze musi się stać, aby społeczeństwo, w tym także politycy, "oprzytomnieli".

 

"Jest to wydarzenie kryminalne, jeszcze człowieka, jak powiadają, zaburzonego. Trudno wyobrazić sobie taką sytuację, żeby zabrakło w Polsce chorych i żeby chorzy w dalszym ciągu, powiedzmy, nie mścili się za rzekome doznane zło, albo za prawdziwe" - odpowiedział.

 

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu w poniedziałek po południu. Trafił tam w niedzielę wieczorem po ataku nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.21

Liczba głosów:

378

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Trzygrosze 11:28:08 | 2019-01-16
Jurku, nie słuchaj hejtu i bełkotu, rób swoje - Sz. Hołownia, abp Gądecki, s. Chmielewska, A. Dymna i miliony Polaków chcą Ci powiedzieć dzisiaj coś bardzo ważnego i prawdziwego - niech Orkiestra gra do końca świata i jeden dzień dłużej!!!!

Oceń 1 25 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MarzenaD 09:25:32 | 2019-01-16
Jest coś niesamowitego nierozróżnianie pięknej akcji, która przyciąga ludzi od celbryty z zapędami do używania hejterskich słów. Do tego wychodzi teraz to, co wokół gdańskiej tragedii miało miejsce- WOŚP jako organizacja miała zapewnić ochronę,a wyszło tak: jak mogło tam być bezpiecznie?
https://twitter.com/tvn24/status/1085439747902844928?s=20

Oceń 30 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 01:09:28 | 2019-01-16
"Działalność Owsiaka koniec końców przyniosła jakieś dobro" - księże arcybiskupie, czy to znaczy, że cel uświęca środki? Magisterium Kościoła mówi inaczej. Jak więc należy rozumieć te słowa księdza arcybiskupa?

Oceń 47 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 00:19:52 | 2019-01-16
Kto to jest Owisak? Uważam, że na temat Owsiaka abp Gądecki nie powinien się wypowiadać. Przede wszystkim dlatego, że Owsiakowi z Kościołem jest nie po drodze, choć zbiórki przeprowadza głownie pod kościołami wśród ludzi idących na mszę św. Podobnie na temat tego kapłana. To kapłan innej diecezji, więc nie podlega w żaden sposób jurysdykcji abpa Gądeckiego. Kompetentnym do jego oceny jest jedynie własny ordynariusz.

Oceń 38 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Trzygrosze 20:52:18 | 2019-01-15
#MuremZaOwisakiem

Oceń 8 61 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook