Ksiądz nawoływał, by nie modlić się za prezydenta Adamowicza. Biskup nakłada na niego karę

(fot. youtube.com / diecezja.waw.pl / Twitter)

Jest komunikat kurii warszawsko-praskiej. Ksiądz był już wcześniej znany ze swoich obraźliwych wypowiedzi. Nie jest to pierwsze upomnienie dla kapłana.

 

W nocy z niedzieli na poniedziałek na Twitterze ukazał się bulwersujący wpis ks. Jacka Dunina-Borkowskiego z diecezji warszawsko-praskiej. Duchowny nawoływał w nim, aby nie modlić się za prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza - który walczył w tym czasie o życie w gdańskim szpitalu. Kilka godzin wcześniej został on zraniony nożem podczas "Światełka do nieba" kończącego 27 finał WOŚP. Ksiądz porównał prezydenta Adamowicza do Heroda.

 

Ks. Kachnowicz po ataku w Gdańsku: ten kraj stał się psychiatrykiem; politycy zrobili tu arenę swojej wojny<<

 

"Modlę się za moją chorą mamę. Adamowicz jest mi obojętny. Gdyby nie był celebrytą ogłaszalibyście akcję? Modlicie się za moją mamę? Adamowicz jest znany przez swoje draństwa. Nie widzę żadnego powodu, żebym się za niego modlił. Wy, jak chcecie. Czy Jezus modlił się za Heroda?" - czytaliśmy na Twitterze (wpis został usunięty).

 

 

Publicyści, internauci oraz wielu duchownych jednoznacznie skrytykowali wpis kapłana. Nie obyło się bez hejtu - wzburzeni użytkownicy Twittera zareagowali w ostrych słowach. Ksiądz był znany ze swoich ostrych i obraźliwych wypowiedzi już wcześniej.

 

Dziś kuria warszawsko-praska poinformowała w komunikacie z biura prasowego diecezji, że ks. Jacek Dunin-Borkowski otrzymał już kolejne upomnienie kanoniczne, co wiąże się tym razem z nałożeniem na niego kary. Nie podano jaki wymiar kary nałożono, ale prawdopodobnie będzie to kara suspensy czyli zawieszenie w czynnościach kapłańskich (całkowite lub częściowe).

 

Komunikat w sprawie wpisu księdza Dunin-Borkowskiego

 

14 stycznia 2019 roku

 

Zarówno duchowni, jak i świeccy są oburzeni wpisem księdza Jacka Dunin-Borkowskiego na portalu społecznościowym. Nie po raz pierwszy kapłan ten w sposób niegodny zachowuje się w przestrzeni Internetu.

 

Ksiądz Dunin-Borkowski dwukrotnie otrzymał już upomnienia kanoniczne. Ponieważ nie zastosował się do nich, władza diecezjalna nałoży na niego środki karne przewidziane prawem kościelnym.

 

Dyrektor Biura Prasowego

Jakub Troszyński

 

Ksiądz Dunin-Borkowski usunął swój wpis, choć zarzeka się, zrobił to Twitter. Podtrzymuje jednak swoje zdanie i mówi o "wrogach Kościoła". Uważa również, że w swoich wpisach prezentuje sens i istotę chrześcijaństwa. Jak pokazuje decyzja biskupa, nie jest to prawdą.

 

Piotr Żyłka: tylko miłość nas uratuje, tylko dzięki niej zwyciężymy<<

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.11

Liczba głosów:

447

 

 

Komentarze użytkowników (16)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

gm051975 19:23:18 | 2019-01-20
Gwoli ścisłości "1 J 5,16
16. Jeśli ktoś spostrzeże, że brat popełnia grzech, który nie sprowadza śmierci, niech się modli, a przywróci mu życie, mam na myśli tych, których grzech nie sprowadza śmierci. Istnieje taki grzech, który sprowadza śmierć. W takim wypadku nie polecam, aby się modlono.
(BT)"

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Ognik 03:02:46 | 2019-01-16
...czy modlił się za Heroda?
Łk 23,33-34a
Gdy przyszli na miejsce, zwane «Czaszką», ukrzyżowali tam Jego i złoczyńców, jednego po prawej, drugiego po lewej Jego stronie. Lecz Jezus mówił: «Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią»

...jest mi obojętny.
Ap 3,15-16
Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.
Obyś był zimny albo gorący!
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust

...modlicie się za moją mamę?
Jk 5,16
Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie.

Masz Ty księże i Twoja mama moją modlitwę.

Oceń 11 19 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Maciej Niećko 20:08:40 | 2019-01-15
Warto posłuchać kogo jeszcze kuria warszawsko-praskiej oskaża o nienawiść ,zakazując odprawienia mszy Niepodległości 11 listopada dla marszu Bóg Honor Ojczyzna, od 30 minuty :
www.youtube.com/watch?v=NfoATPJZmdA

Oceń 27 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

CzarnySzymon 19:21:14 | 2019-01-15
"Wy, jak chcecie" to dla ma być nawoływanie, by się nie modlić? Może się autorze podpiszesz imieniem i nazwiskiem?

Oceń 101 12 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

wiktorkowal 18:55:41 | 2019-01-15
Deonie tym tytułem dołączacie do mediów mętnego nurtu.

Oceń 102 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Sven 18:04:57 | 2019-01-15
OK, kiedy natomiast bedzie reakcja na mowę nienawiści psychopaty Wojciecha Lemańskiego?

Oceń 121 13 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MaGietek 17:10:06 | 2019-01-15
Czy dostąpię "zaszczytu" modlitwy za mnie ze strony takiego guru?

Oceń 14 148 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

rzymianin1 16:40:56 | 2019-01-15
Które wpisy są bardziej zasługujące na naganę: ten, w którym nie ma słowa o nienawiści czy zemście, ale po prostu punkt widzenia obywatela, który nikomu nic nie narzuca, wyraża swoje zdanie (ma chyba do tego prawo?). Nawiasem mówiąc ma rację. Czy wpisy ks. Lemańskiego, które są pełne nienawisci, mściwości, nietaktu, ordynarności. I jakoś tego deon nie krytykuje, czyli pochwala. A tytuł po raz kolejny na deonie "zakłamujący" i poniżający księdza. On do niczego nie nawołuje. Karygodne przekłamanie. I to na katolickim portalu, na którym tyle o miłości. Skandal. Proszę przeprosić tego księdza. Jego chora mama ma takie samo prawo do modlitwy jak i inni, a może i większe, bo z Bogiem jest blisko, bez fleszy kamer i gawiedzi widzów. 

Oceń 240 22 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 15:25:49 | 2019-01-15
Szkodnik wykoślawiający Ewangelię.

Oceń 25 258 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

aga_aga 14:24:20 | 2019-01-15
Bardzo cenię księdza Jacka Dunin-Borkowskiego za jego mądre kazania u MB Różańcowej. W cytowanym tweecie Ksiądz Jacek pisze, że on nie będzie się modlił za Prezydenta Gdańska, natomiast nikogo nie nawołuje do powstrzymania się od modlitwy. Skąd więc taki tytuł tego artykułu? Świeckie portale wykazały więcej obiektywizmu. Przykre...

Oceń 354 36 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook