Dalsze negocjacje watykańsko-izraelskie

Kolejne spotkanie stałej watykańsko-izraelskiej komisji roboczej odbyło się 11 listopada. Tematem, podobnie jak na wielu już poprzednich zebraniach tej grupy, były kwestie własnościowe i fiskalne Kościoła katolickiego na terenie państwa Izrael.

 

W wydanym na zakończenie wspólnym komunikacie mowa o serdecznej atmosferze rozmów, podczas których, jak czytamy, „dokonano postępów w kierunku osiągnięcia pożądanego porozumienia”. Przypomnijmy, że tego typu stwierdzenia pojawiały się już często w komunikatach z wcześniejszych zebrań wspólnej komisji roboczej, poświęconych tej samej tematyce.

 

Tak było w przypadku poprzedniego, które odbyło się 21 września b.r. w Izraelu. Nie zapowiedziano jednak wówczas, jak to było przedtem w zwyczaju, terminów dalszych takich spotkań.

 

Natomiast w komunikacie z wczorajszego posiedzenia roboczego nie zabrakło informacji, że następna sesja plenarna komisji watykańsko-izraelskiej odbędzie się już za niecały miesiąc, mianowicie 9 grudnia 2010 r. Dodajmy, że pierwotnie była ona planowana trzy dni wcześniej, na 6 grudnia b.r.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?