W Rzymie trwa zwołana przez generała Rada Towarzystwa Jezusowego. "To dla nas okazja do rachunku sumienia"

W Rzymie trwa właśnie spotkanie rozszerzonej Rady Towarzystwa Jezusowego, którą zwołał generał zakonu, Arturo Sosa Abascal SJ, aby rozeznać preferencje apostolskie (strategię) zakonu na najbliższe lata.

 

To bardzo ważne i potrzebne spotkanie, dlatego jezuici proszą o modlitwę za jego przebieg i owoce. Zobacz film, w którym członkowie rady dzielą się pierwszymi przemyśleniami po rozpoczęciu obrad:

 

 

Claudio Paul SJ, przedstawiciel Ameryki Łacińskiej, powiedział: "Jestem szczególnie poruszony tym, że poprzez wspólne dzielenie się opiniami uzyskaliśmy nieoczekiwany efekt, jakim był rachunek sumienia całego Towarzystwa Jezusowego w kontekście naszego stosunku do dotychczasowych celów apostolskich. To rozeznanie pomaga nam zobaczyć, jakimi jesteśmy z tym, co dobre i z tym, co złe. Nie spodziewałem się tego, ale poczytuję sobie to za łaskę".

 

Frank Janin SJ reprezentujący Europę zachodnią zwrócił uwagę to atmosferę, która panuje podczas obrad. Pomaga ona się wzajemnie zrozumieć. "W tych pierwszych dniach szczególnie poruszyła mnie atmosfera między nami, bardzo braterska" - mówił.

 

"Bycie częścią tego procesu rozeznawania jest dla mnie przede wszystkim doświadczeniem Ducha Świętego.(…) Misji od Boga, którą Zmartwychwstały daje Jezuitom" - daje z kolei Agbonkhianmeghe Orobator SJ z Afryki.

 

W skład rozszerzonej Rady wchodzi asystenci generalni i regionalni, a także przewodniczący sześciu jezuickich Konferencji i inni urzędnicy. W sumie aż 25 osób.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.35

Liczba głosów:

129

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

patyk 21:17:53 | 2019-01-10
no niestety, to spotkanie może się skończyć czymś niedobrym...

Oceń 25 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

saska.kempka 21:02:53 | 2019-01-10
Efektem tego "rachunku sumienia" powinno być wyrzucenie Jamesa Martina z zakonu, z kapłaństwa, albo przynajmniej jakiś skuteczny zakaz wypowiadania się.

Oceń 51 7 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook