Panama: podczas ŚDM pielgrzymi zamieszkają także w synagodze

(fot. shutterstock.com)

Panamski rabin Gustavo Kraselnik ogłosił, że podczas 34. Światowych Dni Młodzieży ugości w synagodze Kol Shearith Israel w stolicy Panamy 50 pielgrzymów. Jak podkreśla, ten gest jest dowodem otwartości i serdecznej współpracy z organizatorami spotkania młodych, które rozpocznie się już 22 stycznia.

 

- To brzmi interesująco: młodzi katolicy ugoszczeni w synagodze. Niewątpliwie będzie to piękna historia do opowiedzenia - wyjaśnia w specjalnym komunikacie do całej gminy wyznaniowej rabin Gustavo Kraselnik z panamskiej synagogi Kol Shearith Israel. Jak zapowiedział, podczas rozpoczynających się wkrótce 34. Światowych Dni Młodzieży udostępni synagogę ludziom młodym i ugości w niej 50 katolickich pielgrzymów. Podkreśla też, że ten gest będzie wyrazem braterstwa, które przenika Światowe Dni Młodzieży i którego bardzo potrzeba w dzisiejszym pełnym podziałów świecie.

 

- To jeden ze sposobów jaki odkryliśmy, by móc zaświadczyć o bardzo dobrych relacjach, jakie łączą nas z Kościołem katolickim i jego władzami, zarówno na poziomie ogólnym, jak też na poziomie relacji z naszymi przyjaciółmi z parafii św. Łukasza, tutaj na Costa del Este - wyjaśnia zwierzchnik gminy żydowskiej. Przypomina też o wielkim szacunku, jakim wspólnota żydowska w Panamie otacza papieża Franciszka, określanego przez nich jako jednego z najważniejszych światowych przywódców.

 

Wydarzenia Centralne 34. ŚDM Panama 2019 odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem "Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!" (Łk 1,38). Poprzedzą je Dni w Diecezjach, które odbędą się od 17 do 21 stycznia 2019 na terenie Panamy i Kostaryki.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook