Życzenia noworoczne przewodniczącego Episkopatu Polski

(fot. BP KEP)

Życzę wszystkim rodakom, aby 2019 rok był czasem błogosławionym, żeby zamieniał się w prawdziwy kairos, czyli w czas, w którym objawia się Boża chwała i Boża obecność - powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w życzeniach noworocznych, przekazanych PAP przez biuro prasowe KEP.

 

Przewodniczący KEP zauważył, że rozpoczynający się rok 2019 stanie się okazją do świętowania setnych jubileuszy instytucji powstałych w Niepodległej Polsce. Obchodzone będzie m.in. 100-lecie powstania Konferencji Episkopatu Polski, 100-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską i 100-lecie powstania Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, a także 40-rocznica pierwszej pielgrzymki do ojczyzny św. Jana Pawła II.

 

Abp Gądecki zachęcił, by obchodzenie rocznic było "nie tylko wspominaniem historii, ale by przyniosło konkretne działania na przyszłość".

 

"Czas, który będziemy przeżywali w 2019 r., niech przynosi błogosławione owoce w naszym życiu. Niech zamienia się w coś pięknego, w coś dobrego, w coś prawdziwego. Życzę wszystkim rodakom, aby 2019 rok był czasem błogosławionym, żeby zamieniał się w prawdziwy kairos, czyli w czas, w którym objawia się Boża chwała i Boża obecność" - życzył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.4

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

pg 18:52:28 | 2019-01-01
Jeżeli komentującym nawet życzenia noworoczne arcybiskupa kojarzą się z pedofilią, to powinni jak najszybciej z Kościoła  uciekać.
Najlepiej w kierunku szpitala pzychiatrycznego.

Oceń 18 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 10:48:55 | 2019-01-01
Korzystając z okazji życzę abp. Gądeckiemu by jak najszybciej otworzył oczy na problem polskiego Kościoła polegający na tuszowaniu molestowania dzieci przez niektórych duchownych, w tym na sprawę ks. Jankowskiego. Bez tego KEP jest niewiarygodna.

Oceń 10 54 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

picassojerzy 10:31:32 | 2019-01-01
Dziękując Abp. za życzenia, życzę by znalazł czas na poczytanie czy posłuchanie tego co mówi Papież Franciszek. Bo skoro brak mu a o tym świadczą Jego słowa elementarnej empatii wg. ofiar pedofilii niech sie nauczy od Papieża. Jakby zachował w sobie po prostu ludzkie podejście wiedziałby co powiedzieć ofierze pedofilii. Tymczasem opowiada słowa nie przystojące przyzwoitemu człowiekowi.

Oceń 10 47 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook