Ojciec Rydzyk o "Klerze": katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polakami

(fot. Jacek 767 (Own work) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons)

"Katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polakami, i to będzie normalne. I macie tu księży, pokażcie, to który z nas jest taki, jak na tym filmie" - powiedział o. Tadeusz Rydzyk w rocznicę powstania Radia Maryja. 

 

Jak donosi “Rzeczpospolita", redemptorysta mówił na ten temat w czasie toruńskich uroczystości 27. rocznicy założenia Radia Maryja.

 

Duchowny podkreślił, że po tylu latach działalności radia, jego misja jest wciąż taka sama. To zabieganie o to, żeby młodzież była blisko Boga, bo wszyscy Polacy są jak wielka rodzina: “po Panu Bogu wszyscy kochamy Polskę, katolicką Polskę".

 

Odniósł się także do najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego: “przyznajcie się, jak żeście dołożyli pieniądze do tamtej kasy, żeby dalej szkodzili". Nikt nie zareagował na te słowa o. Rydzyka, który przyznał, że sam nie oglądał “Kleru", ale dużo czytał o nim w internecie.

 

3 rzeczy, których uczą nas "maybachy ojca Rydzyka" >>

 

“Katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polakami, i to będzie normalne. I macie tu księży, pokażcie, to który z nas jest taki, jak na tym filmie «Kler»" - powiedział duchowny.

 

Krytycznie odniósł się do decyzji Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, który przeznaczył na film 3,5 mln złotych (w związku z popularnością, producent będzie musiał zwrócić pieniądze, “Kler" od premiery obejrzało już ponad 5 mln widzów - red.): “Ile nam dali? Dwa pół dnia na dzień. To mniej więcej tak, jak Gomułka. Gomułce mówili, że potrzebujemy Lwów i Kijów. Gomułka odpowiadał: lwów to macie pod dostatkiem w zoo, a kijów to dostaniecie. To mniej więcej tak samo dali nam teraz, ale na film «Kler» dali. Zobaczcie, ile jeszcze trzeba zmienić w Polsce".

 

Na słowa zakonnika zareagował Grzegorz Kramer SJ:

 

“Kto z was był, ręka do góry, na filmie "Kler"? Przyznajcie się, jak żeście dołożyli pieniądze do tamtej kasy, żeby dalej szkodzili. Katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polakami, i to będzie normalne". o. Tadeusz Rydzyk.

 

Ojcze Dyrektorze ja byłem i był mój biskup. Ale ojciec i tak nie czeka na niczyją odpowiedź.

 

"Kto z was był, ręka do góry, na filmie "Kler"? Przyznajcie się, jak żeście dołożyli pieniądze do tamtej kasy, żeby...

Opublikowany przez Grzegorz Kramer Niedziela, 2 grudnia 2018

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.18

Liczba głosów:

98

 

 

Komentarze użytkowników (15)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

lleszek 12:05:35 | 2018-12-04
rytycznie odniósł się do decyzji Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, który przeznaczył na film 3,5 mln złotych (w związku z popularnością, producent będzie musiał zwrócić pieniądze, “Kler" od premiery obejrzało już ponad 5 mln widzów - red.): “Ile nam dali? Dwa pół dnia na dzień.
------------
Ksiądz Rydzyk przynajmniej szczerze i otwarcie co się liczy. Cytując klasyka: "Kasa, misiu, kasa". Reszta to tylko dodatek i oprawa.

Oceń 15 115 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR . 03:15:58 | 2018-12-04
A ja sobie obejrze film "Marcin Zieliński - fałszywy charyzmatyk zdemaskowany". Ciekawe czy mój biskup już obejrzał?

Oceń 920 92 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Oriana 23:12:12 | 2018-12-03
Ks Rydzyk ma rację, że na "Kler" nie poszedł, bo on nie ma takiej potrzeby - wystarczy przecież, że w lustro spojrzy.

Oceń 25 208 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Oriana 22:03:15 | 2018-12-03
Ksiądz Rydzyk jak zwykle liczy pieniądze i ile by mu nie dali, to ciągle mało: "To mniej więcej tak samo dali nam teraz, ale na film «Kler» dali. Zobaczcie, ile jeszcze trzeba zmienić w Polsce". 

Oceń 199 1947 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 21:33:51 | 2018-12-03
Ks. Rydzyk to ma zaskok :) a jak nic nie wie np. o pedofilii w Kościele, o księżach żyjących w różnych związkach partnerskich i o takich którzy popisują się bocatwem to musi zmienić okulistę. Chyba też myśli że już wszyscy zapomnieli i zebrał na "ratowanie stoczni"... że o milionach na "wody termalne" tylko wspomnę...

Oceń 162 1569 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?