Parafianie wypuścili w niebo wielki różaniec. "Wraz z Nim pofrunęły do nieba wszystkie nasze sprawy"

(fot. Marta Pieles / arch. pryw.)

W parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie prowadzonej przez Księży Sercanów z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości po Mszy Św. o godz. 11.30 parafianie wyszli w uroczystej procesji niosąc wielki różaniec, który wypuścili w niebo.

 

Jeden z parafian mówi o celu tej akcji: "Wraz z Nim pofrunęły do nieba wszystkie nasze sprawy, przede wszystkim modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków, o pomyślność i Boże prowadzenie".

 

Zobacz film z wydarzenia:

 

 

Parafianin z Bełchatowa powiedział także o swoich prośbach, które wspólnota parafialna zaniosła do nieba razem z różańcem: "Byśmy potrafili mądrze korzystać z danej Nam wolności i dumnie oraz właściwie okazywać swój patriotyzm, szacunek i przywiązanie do polskich barw, tradycji, a przede wszystkim wiary. Byśmy z dumą i odwagą nieśli Jezusa do swoich środowisk w pracy, na uczelni, w rodzinie i wszędzie tam gdzie Pan Bóg nas posyła".

 

Zobacz zdjęcia z wydarzenia:

 

(fot. Marta Pieles / arch. pryw.)

 

(fot. Marta Pieles / arch. pryw.)

 

(fot. Marta Pieles / arch. pryw.)

 

(fot. Marta Pieles / arch. pryw.)

 

* * * 

 

W ostatnim czasie pojawiło się sporo złych wiadomości o katolikach i Kościele. Media tak mają, że skupiają się na złu i sensacji. Chcemy jednak dawać prawdziwy obraz, pokazać dobro, które płynie z Kościoła. Czy znasz jakieś dobre historie? Znasz fajnego księdza lub robicie coś fajnego przy parafii lub ze wspólnotą? A może przeżyłeś coś takiego, co zmieniło twoje życie? Napisz do nas (kliknij tutaj lub w baner) >>

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.45

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook