Czy Cud Eucharystyczny z Sokółki uległ zniszczeniu? Kuria wydała oświadczenie

(fot. youtube.com/studiotvniedziela)

Do zdarzenia miało dojść podczas jednej z procesji, gdy padające na relikwię światło wypaliło je. Taką wersję wydarzeń upublicznił Maciej Bodasiński, reżyser i scenarzysta.

 

Publikujemy treść oświadczenia:

 

Oświadczenie Biura Prasowego Archidiecezji Białostockiej dotyczące Zjawiska Eucharystycznego w Sokółce

 

W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie w przestrzeni medialnej informacjami o rzekomym "wyblaknięciu" zjawiska Eucharystycznego w Sokółce, Biuro Prasowe Archidiecezji Białostockiej oświadcza, iż powielane informacje są nieprawdziwe.

 

Cząstka Ciała Pańskiego przechowywana w kolegiacie p w. św. Antoniego w Sokółce jest starannie zabezpieczona i nie zmieniła swojego kształtu i koloru. Od 7 lat jest Ona na co dzień wystawiona wraz z Najświętszym Sakramentem w sokólskim Sanktuarium, które jest żywym miejscem kultu i licznych łask, o których zaświadczają przybywający tam pielgrzymi.

 

Ks. dr Andrzej Dębski


Rzecznik Prasowy Archidiecezji Białostockiej

Białystok, 6.11.2018 r.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 16:30:25 | 2018-11-10
Zawsze będzie można wystawić szczebel z drabiny która się śniła Jakubowi, ampułkę wiatru który wiał w stajence betlejemskiej czy pióro które wypadło ze skrzydeł aniołowi Gabrielowi gdy zwiastował Marii. Wszystko zależy tylko od wyobraźni.

Oceń 1 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Abed Nego 12:31:48 | 2018-11-09
08.11.2018 r.

Oświadczenie w sprawie zmian, jakie zaszły na Cudzie Eucharystycznym w Sokółce.

W trakcie realizacji zdjęć do filmu “Ja Jestem” o żywej obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, wykonaliśmy serię zdjęć Cudu Eucharystycznego w Sokółce, miało to miejsce dokładnie pierwszego października 2011. Zdjęcie przedstawia żywą tkankę, fragment mięśnia sercowego w agonii. Przez trzy lata, od czasu, gdy cud miał miejsce (rok 2008), tkanka nie wyschła i trwała w niezmienionej formie i kształcie.

14 kwietnia 2018 roku została zrobiona kolejna seria zdjęć, która ukazuje głębokie zmiany w kolorze i strukturze tkanki. Przy tej okazji uzyskaliśmy informację, że Cud wyprowadzony na zewnątrz kościoła w procesji, w upalny i słoneczny dzień wyblakł i nie wygląda już tak samo, jak wcześniej. Poniżej prezentujemy oba zdjęcia.

Maciej Bodasiński
Lech Dokowicz
Studio Filmowe Mikael

Oceń 7 6 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook