Watykan potwierdza: w rzymskiej nuncjaturze znaleziono tajemnicze ludzkie szczątki

(fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI)

Watykan potwierdził we wtorek informacje o znalezieniu ludzkich szczątków w siedzibie nuncjatury apostolskiej w Rzymie. Wcześniej włoska agencja prasowa Ansa podała, że badania mają ustalić, czy są to szczątki zaginionej córki pracownika Stolicy Apostolskiej Emanueli Orlandi.

 

Jak twierdzi Ansa, w chwili obecnej nie jest jasne, czy są to szczątki jednej czy więcej osób. Agencja przypomina, że w przeszłości już dokonano podobnych odkryć.

 

Trwają specjalistyczne badania szczątków.

 

Postępowanie w sprawie odkrycia prowadzone jest w Watykanie we współpracy z włoskim wymiarem sprawiedliwości. Jego celem - jak podkreśla Ansa - jest między innymi ustalenie, czy szczątki należą do Emanueli Orlandi, która zaginęła w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach 22 czerwca 1983 roku w Rzymie, gdy miała 15 lat.

 

Wszystko wskazuje na to, że została porwana.

 

Wieloletnie śledztwo nie naprowadziło dotąd na żaden trop, który pozwoliłby wyjaśnić, co stało się z nastoletnią obywatelką watykańską.

 

(Pietro Orlandi, brat zaginionej Emanueli, fot. EPA/FABIO FRUSTACI)

 

W wydanym późnym wieczorem oświadczeniu Stolica Apostolska ogłosiła, że podczas prac remontowych na terenie nuncjatury apostolskiej Villa Giorgina, w Wiecznym Mieście, znaleziono fragmenty kostne.

 

Jak podkreślono, na miejsce przybyła żandarmeria watykańska, która poinformowała przełożonych w Stolicy Apostolskiej. Ci zaś zawiadomili natychmiast władze włoskie w celu wszczęcia dochodzenia i nawiązania koniecznej współpracy - głosi komunikat.

 

Watykan podał, że szef prokuratury w Rzymie polecił laboratorium kryminalistycznemu policji ustalenie wieku i płci osoby oraz kiedy doszło do jej śmierci.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook