Watykan: jutro poznamy dokument końcowy Synodu nt. młodzieży

(fot. pxl.store / shutterstock.com)

Jutro ojcowie synodalni będą głosowali punkt po punkcie dokument końcowy, który zostanie przedstawiony mediom 27 października wieczorem - poinformował dziennikarzy podczas breifingu w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej prefekt Dykasterii ds. Komunikacji, Paolo Ruffini.

 

Dr Ruffni dodał, że aprobata każdego z punktów będzie wymagała większości kwalifikowanej to znaczy 2/3 głosów. Natomiast dzisiaj po południu młodzi uczestnicy Synodu przedstawią papieżowi oraz ojcom synodalnym przygotowane przez siebie widowisko. Będą to tańce, śpiewy a także fragmenty poezji.

 

Ponadto podał, że podczas synodu w auli, podczas kongregacji generalnych głos zabrało 240 ojców i 32 audytorów, a w wystąpieniach wolnych 69 ojców i 13 audytorów.

 

Zapewne także jutro poznamy skład nowej Rady Sekretariatu Generalnego Synodu Biskupów. Natomiast list synodu do młodych zostanie odczytany podczas niedzielnej Mszy św., po Komunii św.

 

Dziś wiadome jest już, że w dokumencie końcowym Synodu Biskupów o młodzieży i powołaniach nie będzie mowy o zniesieniu celibatu. W pierwszych dniach wniosek w tej sprawie złożył, w imieniu całego belgijskiego episkopat, bp Jean Kockerols z Brukseli. Zaproponował, by Kościół powoływał wybranych żonatych mężczyzn do podjęcia posługi kapłańskiej.
 

Jestem zawiedziony kompletnym brakiem reakcji - wyznał bp Kockerols. Ujawnił on, że jego propozycji nie dyskutowano ani w auli synodalnej, ani w małych grupach językowych.

 

- Na me wystąpienie zareagowano uprzejmymi oklaskami. Wielu biskupów podeszło do mnie w czasie przerwy na kawę i powiedziało mi, że trzeba iść w tym kierunku - powiedział belgijski biskup. Potwierdził, iż nadal jest przekonany o słuszności swej propozycji. Jeden z biskupów - dodał przedstawiciel belgijskiego episkopatu - porównał tę sprawę do stalaktytów. Potrzeba jeszcze wiele czasu, aby coś z tego wyszło.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?