Nie żyje ksiądz, który zeznawał w sprawie oskarżonego o gwałt biskupa

(fot. Prarthana Bhawan / youtube.com)

Ksiądz Kuriakose Kattuthara, który był ważnym świadkiem w sprawie oskarżonego o gwałt biskupa Franco Mulakkali zmarł w poniedziałek, 22 października - poinformowała "Catholic News Agency".


Duchowny miał 62 lata i został znaleziony nieprzytomny w swoim pokoju. Za zmarłego uznano go po przewiezieniu do szpitala.


Ksiądz Kattuthara nie nosił widocznych śladów obrażeń. Według policji zmarł z powodu zatrzymania krążenia. Swoje wątpliwości w tej sprawie wyraził brat zmarłego księdza.


- Mój brat rozmawiał ze mną na tydzień przed śmiercią. Obawiał się, że coś może mu się przydarzyć. Nie możemy uwierzyć w wersję policji w Punjab, według której mój brat zmarł z powodu zatrzymania akcji serca. Nie miał dolegliwości sercowych - powiedział Kurian Firstpost, cytowany przez "CNA".


Zmarły kapłan złożył zeznanie przeciwko biskupowi Franco Mulakkali kilka tygodni temu.


Indyjski biskup Franco Mulakkal został aresztowany przez policję pod zarzutem gwałtu i wielokrotnego molestowania seksualnego, jakiego miał się dopuścić na zakonnicy.


Do jego aresztowania doszło 21 września - podaje portal "BBC", cytowany przez "Catholic News Agency". Wcześniej bp Mulakkal poprosił Watykan o zwolnienie z pełnionej przez siebie funkcji. Jego prośba została spełniona 20 września. Hierarcha został aresztowany po trzech tygodniach przesłuchań.


Indie: sprawą oskarżenia biskupa o gwałt zajęła się Konferencja Episkopatu Indii>>


Jak informuje "CNA", należąca do zgromadzenia Misjonarek Jezusa zakonnica miała być wykorzystywana przez biskupa co najmniej dwanaście razy. Do pierwszego gwałtu miało dojść w roku 2014, podczas wizyty biskupa w jej klasztorze w Kuravilangad w Kerali.


Zeznania biskupa i zakonnicy nie są jednak zgodne. Hierarcha twierdzi, że zakonnica zemściła się na nim, ponieważ działał przeciwko niej. Bp Mulakkal uważa, że oskarżająca go siostra zakonna miała romans z jego bratem - informuje "CNA".


Zakonnica oskarżyła biskupa o gwałt i wielokrotne molestowanie. Policja bada sprawę>>


Zakonnica ze zgromadzenia działającego w Dżalandharze, zgłosiła się na policję pod koniec czerwca z dokumentem liczącym 72 strony, w którym oskarża biskupa o gwałt oraz kilkunastokrotne molestowanie i nadużycia seksualne.


Sprawą zakonnicy i oskarżenia o gwałt żywo interesują się media indyjskie oraz zagraniczne media katolickie. Sprawę komplikuje fakt, że centralny rząd Indii prowadzi nacjonalistyczną politykę, która negatywnie odbija się na sytuacji mniejszości religijnych w kraju.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.21

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook