To zdjęcie udostępniło tysiące osób. Oto prawda o Oknie Życia w Radomiu [WYJAŚNIAMY]

Zdjęcie Okna Życia prowadzonego przez Caritas Diecezji Radomskiej wzbudziło mnóstwo emocji i dyskusji. Jaka jest prawda?

 

Jak w każdym innym Oknie Życia, również w tym można anonimowo pozostawić swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego życia i zdrowia. Daje ono schronienie noworodkom.

 

16 października na profilu "Świeckie Państwo - Wypowiedzmy konkordat" opublikowano zdjęcie miejsca wraz z napisem: "Okno Życia. Nie przyjmujemy noworodków z wadami genetycznymi. Brak chętnych na adopcję". Brzmi okropnie. Ale jest ono fotomontażem.

 

 

Wpis niestety rozprzestrzenił się na tablicach Facebooka z szybkością błyskawicy. Udostępniły go tysiące osób, wśród nich znane osoby, np.: Krystyna Janda. Internauci tę sytuację chętnie komentowali. Wiele ponii było bardzo ostrych w stosunku do Kościoła. 

Okna życie wymyślono przede wszystkim po to, by wyciszać przypadki ciąż u siostrzyczek zakonnych. To i tak bardzo humanitarne, bo dawniej, gdy zakonnica miała dziecko z Księdzem to po porodzie noworodka wychładzano i zagładzano, a później zwłoki chowano na przyklasztornych ogródkach.
Jedno zaprzecza drugiemu. A gdzie milosc i milosierdzie Boze to kto lub co w tych zakonnych sztach chodzi.?????????

 

Były osoby, które uwierzyły w zmanipulowane informacje. Fake news i taka prowokacja to nie pierwszy taki atak na Okno Życia w Radomiu.

 

Tak radomskie Okno Życia wygląda na prawdę:

 

(diecezja.radom.pl)

 

To nie pierwsza taka manipulacja

 

W 2016 roku w sieci pojawiło się sfałszowane zdjęcie przedstawiające Okno Życia w Radomiu przy ulicy Struga 31, które prowadzą Siostry Matki Bożej Miłosierdzia. Napis był zmanipulowany w taki sam sposób. Tak naprawdę fejk krążący w ostatnich dniach po sieci jest odgrzanym na nowo zdjęciem. Jak informuje portal mamadu, kanclerz kurii, ks. Edward Poniewierski, planuje zgłosić całe zajście do prokuratury.

 

Ankieta przeprowadzona wskazała, że aż 14 procent polskich internautów udostępniło fake newsy. Daje nam to niemal... 4 miliony osób. Jak sobie z nimi radzić? Poznaj ten poradnik.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.56

Liczba głosów:

18

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

naszczyciegory 23:06:18 | 2018-10-19
fake news??? zwykłe oszczerstwo!

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MR 17:14:33 | 2018-10-19
Skąd tyle podłości?

Oceń 9 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 11:02:24 | 2018-10-19
Takie przypadki powinny byś ścigane sądownie a autor "żartu" oraz ten który go jako pierwszy rozpowszechnił w sieci powinien wpłacać sporą sumkę na instytucję, którą chciał oczernić czy ośmieszyć.

Oceń 41 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook